امنیت عراق با امنیت ایران مرتبط است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 28 مهر 1400
کد خبر : ۷۰۷۶۱۲
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۸
برهم صالح رئیس جمهور عراق: امنیت عراق با امنیت ایران مرتبط است؛ خواهان روابط خوب با ایران هستیم، این امر به سود ماست و از بیان آن، خجالت نمی کشیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، رئیس جمهور عراق در سخنرانی خود در موسسه چتم هاوس در لندن گفت: سلاح باید فقط در دست حکومت عراق و سازمان های آن باشد و اجازه هرج و مرج را در خصوص حمل سلاح نخواهیم داد.

برهم صالح افزود: اولویت صریح عراق، ثبات منطقه است و خاورمیانه نیازی به جنگ جدید ندارد. همه طرف های منطقه را به خویشتنداری و خودداری از تنش آفرینی دعوت می کنیم. به همه می گوییم دیگر بس است، نمی خواهیم جنگ دیگری در منطقه رخ دهد.
 
 رئیس جمهور عراق گفت: امنیت عراق با امنیت ایران مرتبط است. خواهان روابط خوب با ایران هستیم و این امر به سود ماست و از بیان آن، خجالت نمی‌کشیم.
 
برهم صالح افزود: نمی‌خواهیم عراق به میدان نبرد‌های نیابتی تبدیل شود. روابط ما با عربستان بهبود یافته است و تاکید می‌کنم امنیت عربستان به امنیت خلیج فارس و منطقه ارتباط دارد.

وي افزود: برای ایجاد فضای مناسب آموزشی به احداث 12 هزار مدرسه نیاز داریم. عراق نمی تواند فقط به نفت متکی باشد و به ایجاد فرصت های جدید برای کار نیاز داریم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳.۵۹°    ۱۷.۹۹°