برگزاری 40 محفل بین‌المللی قرآن در مراسم اربعین حسینی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 03 آبان 1400
کد خبر : ۷۰۷۷۵۶
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۶
مديرعامل اتحاديه تشكلهاي قرآن و عترت كشور از برگزاري حدود 40 محفل مشترك قرآني با حضور قاريان ايراني و قاريان ساير كشورها خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،  حسن محمدي گفت: امسال همانند سال گذشته با گروهي 40 نفره متشكل از قاريان برجسته و گروههاي كوچك ابتهال و تواشيح در مراسم اربعين حضور خواهيم داشت.
محمدي درخصوص نحوه انتخاب اعضاي اين گروه افزود: استقبال قاريان داوطلب براي حضور در مراسم اربعين بسيار زياد است، بنابراين با تشكيل  شورايي از دستاندركاران اعزام، آئيننامهاي را تدوين كرده است كه سال گذشته ابلاغ شد و امسال نيز همان آئين نامه با تغييراتي جزئي ابلاغ ميشود.
محمدي اضافه كرد: قاريان درجه دو به بعد و افرادي كه سال گذشته در كاروان حضور داشتند امسال حضور نخواهند داشت تا فرصت را به افراد جديد بدهيم؛ سعي كرده ايم تا قاريان از نقاط مختلف كشور در اين مراسم حضور داشته باشند.
وي همچنين با اشاره به برگزاري محافل مشترك قرآني به صورت ويژه با ديگر كشورها در پيادهروي اربعين، گفت: نخستين  بار موكبهاي قرآني خاص كه به صورت قرارگاه هستند، داير و قاريان و تواشيحخوانان در اين موكبها مستقر ميشوند.
مديرعامل اتحاديه تشكلهاي قرآن و عترت كشور در خصوص برنامههاي قرآني مشترك با قاريان كشور عراق، گفت: طرف عراقي قاريان و نمايندگان خود را انتخاب و معرفي خواهد كرد و با هماهنگي قاريان ايراني، محافل مشترك برگزار ميشود؛ اين قاريان بيشتر از سوي عتبه علوي، عباسي و حسيني انتخاب ميشوند.
وي از برگزاري حدود 40 محفل مشترك قرآني با حضور قاريان ايراني و قاريان ساير كشورها خبر داد و گفت: براي استفاده از ظرفيت قارياني كه به صورت شخصي و به عنوان زائر در مراسم اربعين حضور دارند، هماهنگي انجام ميشود تا آنها نيز بتوانند در مراسم و موكبها به قرائت بپردازند.
همچنين هماهنگي لازم براي حضور خودجوش قاريان نوجوان، جوان، مؤذنها و ... در مراسم اربعين انجام ميگيرد.
 طبق گفته محمدي سال گذشته در مسير همايش عظيم اربعين حسيني 300 محفل قرآني و بيش از هزار برنامه متفاوت قرآني در مسير شهرهاي حله، كوت، كاظمين، سامرا و بغداد به كربلا برگزار شد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۱.۵۱°    ۲۲.۷۹°