صیانت نیروی انتظامی از امنیت اجتماعی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 26 مهر 1400
کد خبر : ۷۰۷۷۸۹
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۷
سخنگوی نیروی انتظامی گفت: به مردم اطمینان می دهیم، پلیس با قاطعیت از امنیت اجتماعی جامعه بصورت همه جانبه صیانت می کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، سردار احمد نوریان با قدردانی از مردم و گروه های اجتماعی در حمایت از پلیس در عمل به وظیفه ذاتی و قانونی در مقابل هنجار شکنان افزود: نیروی انتظامی تحت هیچ شرایطی تسلیم جو سازی عناصر معاند در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی ، که غالبا بصورت هدفمند و هدایت شده منتشر می گردد ، نخواهد شد.

سخنگوی ناجا گفت: طبیعی است که چنانچه پلیس درانجام وظایف ذاتی و قانونی خود در مقابل متخلفان و مجرمان تحت هرشرایطی کوتاهی کند، آحاد جامعه متضرر خواهند شد همینطور اگر باب شود که هر متخلفی در هرسطحی بتواند به پلیس تعرض  کند و  یا اجازه دهیم مجری قانون توسط هر فردی مورد تعرض و اهانت قرار گیرد، عملا تحقق نظم و امنیت در پناه قانون در جامعه از بین می رود.

وی افزود: همه باید ملتزم به قانون مداری و تمکین قانون باشند، البته اگر به شیوه عمل و یا رفتار پلیس اشکالی وارد باشد توسط ساختارهای رسمی نیروی انتظامی از جمله بازرسی ناجا و دفتر نظارت همگانی 197 رسیدگی می شود.

سردار نوریان گفت: پلیس فارغ از جناح بندی های سیاسی و حزبی ، به عنوان حافظ نظم و امنیت جامعه (ناظم اجتماعی) برخود فرض می داند با هرگونه عمل خلاف قانون که امنیت عمومی را مخدوش کند، در چارچوب "قانون" برخورد کند و اجازه ندهد عده ای هنجارشکن، برخلاف ارزش های رسمی، امنیت روانی و سلامت اخلاقی جامعه را برهم زنند.

معاون اجتماعی ناجا افزود: نیروی انتظامی تحت هیچ شرایطی تسلیم جوسازی های عناصر معاند در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی که غالبا به صورت هدفمند و هدایت شده منتشر می شود، نخواهد شد.

سردار نوریان گفت: پلیس به عنوان ضابط قوه قضائیه در مواجهه با جرایم مشهود می تواند قبل از دستور قضائی، مجرمان را بازداشت کند و برخورد پلیس با متهمان به جرم در جرایم مشهود، فارغ از جنسیت آن ها می باشد.

وی در پاسخ به سوالی درباره عدم حضور پلیس زن در ماجرای پارک پلیس افزود: استفاده از پلیس زن برای رعایت شئون اخلاقی جامعه است و باتوجه به کمبود پلیس زن در ساختار ناجا، امکان حضور آن ها در همه صحنه های جرم وجود ندارد.                                  


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸.۵۹°    ۲۱.۹۹°