رونمایی از داروی لیراتان، نخستین بار در کشور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:10 - پنجشنبه 07 اسفند 1399
کد خبر : ۷۰۷۹۳۸
تاریخ انتشار : جمعه ۰۷ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۱
داروی تولید داخل کنترل پرفشاری خون در شریان های ریوی با نام «لیراتان»، در حاشیه سومین کنگره بین المللی بیماری های عروق ریوی در تبریز رونمایی شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
تولید داروی «لیراتان» از ۲ ماه قبل توسط یک شرکت دانش بنیان با همکاری وزارت بهداشت در تهران آغاز و امروز به طور رسمی در تبریز رونمایی شد.
 
تولید این داروی در داخل با فناوری ایرانی همزمان با تولید آن در خارج از کشور آغاز شده است که نشان از سرعت بالای رشد علم و فناوری در کشورمان دارد.
 
داروی «لیراتان» در کشور ما تنها برای مصرف ۵۰۰ بیمار مبتلا به پرفشاری خون در شریان های ریوی نیاز است که با یک ماه تولید، برآورده و مازاد آن به کشورهای همسایه صادر می شود.
 
مقدار مصرف این دارو در شبانه روز یک عدد قرص است و مبتلایان باید مادام العمر آن را مصرف کنند.
 
بیماران مبتلا به پرفشاری ریوی در صورت مصرف نکردن داروی لیراتان، جان خود را از دست می دهند.
 
پیش از تولید داخلی داروی لیراتان، هر بسته آن از خارج از کشور به قیمت ۱۸ میلیون تومان وارد می شد، در حالی که قیمت داروی تولید داخل زیر یک میلیون تومان است.
 
تولید داروی لیراتان در داخل کشور، صرفه جویی اقتصادی سالیانه ۴۰ میلیون دلاری را برای کشورمان به دنبال دارد.
 
سومین کنگره بین المللی بیماری های عروق ریوی دیروز پنجشنبه با حضور متخصص های خارجی و داخلی در محل همایش های هتل پارس تبریز آغاز به کار کرد.
 
در این کنگره ۲ روزه متخصصانی از کشورهای آمریکا، فرانسه، جمهوری‌چک، اتریش، بلژیک، ایتالیا، ترکیه و ژاپن حضور دارند.
 
در طول این دو روز هفت پنل تخصصی با تمرکز بر مهمترین محور های بیماری های عروق ریوی برگزار می شود.
 
بیماری های عروق ریوی شامل دو عنوان اصلی فشار خون ریوی و آمبولی ریوی که حوزه فشار خون ریوی در پنج دسته اصلی شامل فشار خون شریان ریوی، فشار خون ریوی ناشی از بیماری های قلب چپ، فشار خون ناشی از بیماری های درگیر کننده ریه مثل برونشیت مزمن، فشار خون ناشی از آمبولی های مزمن عروق ریه است که تلاش می شود در این کنگره مورد توجه قرار گیرد.
 
این کنگره دارای امتیاز بازآموزی است و شامل گروه‌های هدف متخصصین ریه، قلب، داخلی، زنان، رادیولوژی و پزشکان عمومی از سراسر کشور بوده ود همچنین امکان ثبت نام در محل برگزاری کنگره نیز برای علاقمندان میسر است.

برچسب ها: رونمایی ، دارو ، پرفشاری ، ریه ، عروق
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۳°