راه اندازی سامانه جامع ساخت داخل به زودی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:05 - سه‌شنبه 29 بهمن 1398
کد خبر : ۷۰۷۹۷۷
تاریخ انتشار : جمعه ۰۷ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۱
معاون وزیر صمت گفت: مکانیزم ساخت داخل بصورت شفاف در حال ارائه است و هر تولید در سیستم الکترونیکی ثبت می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
​فرشاد مقیمی در گردهمایی هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی و جمعی از صنعتگران استان اصفهان افزود: با راه اندازی این سامانه بستر‌ها برای معرفی صنایع مختلف و شناسایی توانمندی‌های صنعتی فراهم خواهد شد و و تعمیق ساخت داخل را سرعت خواهد بخشید.
 
معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به راه اندازی سامانه جامع ساخت داخل در آینده‌ای نزدیک گفت: مکانیزم ساخت داخل بصورت شفاف در حال ارائه است و هر تولید در سیستم الکترونیکی ثبت می‌شود.
 
وی در بخش دیگری از سخنانش ستاد تسهیل و رفع موانع تولید را مسئول بررسی مشکلات واحد‌های صنعتی برشمرد و گفت: با اصلاح مقررات اثر گذارنظیر قانون مالیات‌های مستقیم توانستیم قانون ماده ۱۶۷این قانون را اصلاح کنیم و میزان تقسیط مالیات واحد‌های صنعتی که با مشکل روبه روهستند، به ۶۰ ماه افزایش یابد.
 
مقیمی ادامه داد: دستگاه‌های خدمات رسان مانند ادارات گاز و برق مجوز دارند در صورتی که واحد‌های مشکل دار و بدهکار که با چالش روبرو هستند با حفظ تولید تا یکسال بدهی‌ها آن‌ها به تعویق می‌افتد.
 
معاون وزیر صنعت گفت: ما در شرایطی قرار گرفتیم که نیاز به توقف قانون جدید چک در مقطع کنونی هستیم ودرحال پیگیری این موضوع هستیم.
 
مقیمی درخصوص مشکلات نقدینگی و اخذ تسهیلات واحد‌هایی که در تامین وجه الضمان با مشکل روبرو هستند نیز توضیح داد: پیگیر هستیم تا دارایی این واحد‌ها مجدد ارزیابی شود و مورد قبول واقع شود. همچنین در حال بررسی مجدد قوانین بیمه، دارایی وغیره بصورت تجمیعی جهت اصلاح هستیم.
 
وی در ادامه خطاب به تشکل‌ها خواستار شد که پیشنهادات خود را با ارایه مستندات در اختیار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار دهند تا جهت اصلاح اقدام شود.
 
وی گفت: ستاد تسهیل و رفع موانع تولید صرفا برای واحد‌های مشکل دار نیست بلکه برای همه واحد‌ها است حتی آن‌هایی که با ظرفیت مناسب در حال تولید هستند. باید وضعیت این واحد‌ها نیز در ستاد مطرح و فضا برای توسعه بیشتر آن‌ها فراهم شود.
 
به اعتقاد مقیمی در هیچ کجای دنیا توسعه شکل نمی‌گیرد در صورتی که همه به توانمندی‌های کشورشان تکیه کنند.
 
معاون امور صنایع وزارت صنعت معدن و تجارت در خصوص اصلاح تعرفه نیز گفت: تعرفه هر زمان که نیاز به اصلاح باشد به شرطی که وضعیت اشتعال و تولید بیشتر بشود ان را اصلاح می‌کنیم، ولی از طرف دیگر نیز انتظار از صنعت داخلی هست تا در قیمت و کیفیت توجه ویژه داشته باشد.
برچسب ها: سامانه ، جامع ، ساخت داخل ، صنعت
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۳°