ایران آماده شلیک به هرنوع تجاوزگری است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 03 آبان 1400
کد خبر : ۷۰۸۰۴۸
تاریخ انتشار : جمعه ۰۷ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۵
امام جمعه موقت تهران گفت: هدف قراردادن پهپاد آمریکایی نشان داد انگشتان اقتدار ایران اسلامی برای پاسخ به هر گونه تجاوز به منافع این سرزمین روی ماشه و آماده شلیک است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
­
حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن ابوترابی فرد در نماز جمعه امروز تهران که در مصلی امام خمینی (ره) و­ با حضور امت مسلمان و انقلابی تهران برگزار شد،­ افزود: در روزهایی که دولتمردان آمریکا، قوانین، مقررات و معاهدات بین المللی را زیرپا نهاده و در مقام بی اعتبار کردن ساز و کارهای شناخته شده بین المللی برای صلح و امنیت گام برمی دارند و تحریم های وقیحانه دولت آمریکا دستگاه حاکمه این کشور را در وضعیت یک یاغی ماجراجوی­ بین المللی قرارداده است ما شاهد حلقه های به هم پیوسته از پیروزی های الهام بخش امت اسلام و جبهه مقاومت هستیم.

 خطیب جمعه تهران، مواضع روشن، قاطع، حکیمانه و­ قدرتمندانه رهبر معظم انقلاب در رابطه با پیام رییس جمهور آمریکا، وحدت و انسجام تحسین برانگیز تمامی گروه ها و احزاب سیاسی فلسطینی و ملت های انقلابی جهان اسلام در برابر خیال پردازی های ترامپ، توطئه محکوم به شکست نشست منامه و نیز رهگیری و انهدام پیشرفته ترین ، پیچیده ترین و رادار گریزترین پرنده جاسوسی ارتش آمریکا توسط پدافند نیروی هواو فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را حکایت از راهبرد قطعی جمهوری اسلامی ایران بر مقاومت و نیز فروپاشی اراده متزلزل دشمن دانست.

وی افزود: این اراده پولادین را امروز تمامی سیاستمداران و سیاست ورزان، نیروهای انقلابی و وفادار به جبهه مقاومت و دست نشاندگان بی هویت آمریکا دریافته و احساس کرده اند.

حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی فرد با اشاره به نفوذ منطقه و قدرت مسلط نظام اسلامی و جبهه مقاومت و­ شکست سیاست های آمریکا در منطقه خاطرنشان کرد: این موضوع را امروز چهره های هوشمند با تمام وجود دریافته اند که ایران، عراق، فلسطین، افغانستان، پاکستان، ترکیه و جهان اسلام پیام آور شکست آمریکا در منطقه اند.

وی افزود: راهبرد دفاعی­­ قدرتمند و بازدارنده ایران، راهبردی روشن همراه با اقتدار است و آتش سامانه پدافند موشکی بومی سوم خرداد حامل پیام الهام بخش برای دشمنان بود.

وی­ خط ارتباطی مستحکم و پیوند استوار دانشگاه و­ دانش آموختگان فنی مهندسی کشور با وزارت دفاع و نیروهای مسلح را بخشی از این پیام دانست و گفت: این اقتدار دست آورد پیوند نظام با دانشگاه­ و دانش آموختگان است که باید در تمام سطوح مدیریتی کشور تجلی یابد.
وی خطاب به مدیران کشور گفت: اقتصاد در سایه پیوند دانش و علم با مدیریت به یک اقتصاد بالنده تبدیل خواهد شد.

خطیب جمعه تهران همچنین گفت:­ دومین پیام­ ساقط کردن پهپاد جاسوسی آمریکا این است که سرانگشت قدرتمند ایرانیان در انتظار هرگونه تعرضی به ایران­ آماده روی ماشه شلیک است.

خطیب جمعه تهران در بخشی از سخنان خود به تأکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی بر اصلاحات ساختاری بودجه و اقدام تحسین برانگیز سازمان برنامه و بودجه در تدوین پیش نویس اصلاحات ساختاری بودجه پرداخت.

وی با اشاره به اینکه بودجه کشور آیینه چگونگی اداره کشور است گفت: رهبر معظم انقلاب هم در پیام سال گذشته­ و هم در سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی و نیز در بیانیه گام دوم انقلاب،­ بر اهمیت اصلاح ساختاری بودجه تأکید و اشاره داشتند که مهمترین عیوب وابستگی به نفت، دولتی بودن اقتصاد و بودجه بندی معیوب است.

حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی فرد با تأکید بر اینکه اصلاحات ساختاری بودجه امروز مطالبه قطعی نظام و ملت است تصریح کرد: دولت، مجلس و دستگاه قضایی با اجماع­ باید قدم های اصولی برای یک تحول بنیادین در نظام بودجه ریزی کشور بردارند.

وی گفت: عوامل مؤثر در اقتصاد کشور­ و رشد اقتصادی به منظور اصلاح سیاست های کلان اقتصادی در اصلاح مدیریت درآمدهای نفتی، سیاست های مالی، پولی، ارزی، نرخ سود بانکی، شاخص فضای کسب و کار­ و آزادی اقتصادی تعریف می شود.

حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی فرد افزود: اگر می خواهیم شاهد تحول در اقتصاد باشیم باید در این بخش های دست به اقدامات اصولی بزنیم.

خطیب جمعه تهران یادآور شد: اصلاح شاخص درآمدهای نفتی، شاخص سیاست های پولی­ و ارزی در اصلاح سیاست های مالی خلاصه می شود.

وی ادامه داد: در اقتصاد امروز کشور سیاست های پولی، ارزی­ و سیاست های درآمدهای نفتی به طور جدی متأثر از سیاست های مالی و بودجه ریزی است.

حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی فرد گفت: بودجه کشور با درآمدهای نفتی گره خورده و موجب شده سیاست های مالی، سیاست های پولی را تعریف کند.

وی افزود: دولت برای تبدیل درآمدهای ارزی به ریال، بانک مرکزی را تحت فشار قرار می دهد و در نتیجه دارایی های بانک مرکزی افزایش و همین امر موجب رشد نقدینگی، رشد پایه پولی و در نتیجه کاهش ارزش پول ملی و قدرت خرید می شود و این یعنی اینکه دولت به درآمدهای ارزی دسترسی دارد.

وی ادامه داد: آنجا که دولت­ به درآمدهای نفتی دسترسی پیدا نمی کند باز به بانک مرکزی فشار می آورد و از بانک استقراض می کند.
حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی فرد گفت: بدهی دولت به بانک مرکزی، موجب رشد پایه پولی، رشد تورم­ و کاهش ارزش پول ملی و کاهش قدرت خرید مردم می شود.

وی افزود: تا آن زمانی که رابطه بودجه و درآمدهای نفتی­ به ویژه هزینه های اداره کشور قطع نشود با مشکل تورم و چالش های مالی اقتصادی­ روبرو هستیم.

خطیب جمعه تهران با اشاره به اینکه باید از وضعیت موجود تحریم به نحو احسن استفاده کرد گفت: در این شرایط که دشمن تحریم های ظالمانه را علیه ملت ایران بکار گرفته است این وضعیت می تواند فرصتی استثنایی برای اقتصاد ایران باشد.

حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی فرد گفت: آمریکا بداند رهبری معظم انقلاب اسلامی مقرر کردند و قوای سه گانه حرکت خواهند کرد و در مسیر قطع بودجه به درآمدهای نفت قدم های بلندی را برخواهند داشت.

وی اظهار امیدواری کرد:­ با تحول در نظام بودجه ریزی کشور­ به سمت قله های قدرت اقتدار اقتصادی حرکت کنیم.

خطیب جمعه در پایان خطبه دوم نماز با قدردانی از پیروزی های اخیر تیم ملی والیبال آن را ناشی از ­مدیریت عاقلانه و باثبات دو دهه در ورزش والیبال دانست و گفت: توجه به ورزش همگانی و قهرمانی از توصیه های جدی رهبر معظم انقلاب و از گام های مؤثر برای خلق قدرت در نظام اسلامی است.

حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی فرد افزود: در تمام حوزه ها باید مدیریت های متعهد، عاقل، عالم و متدین را شناسایی کنیم و در سایه مدیریت های باثبات راه را برای شکوفایی و اقتدار ملت ایران هموار کنیم.
 
 مسئولان در مسیر تقوا پیشگام باشند
 
 امام جمعه موقت تهران در خطبه نخست هم گفت: مسؤولان باید در عمل به تقوا پیشگام باشند و این مسیر، مسیر اقتدار و عزت ماست.
حجت الاسلام و المسلمین سید محمد حسن ابوترابی فرد در خطبه اول نماز جمعه امروز تهران افزود: توصیه به تقوا، شناخت صالحان و گام برداشتن در مسیر آنهاست.
 
وی با اشاره به هفتم تیر و شهادت آیت الله دکتر سید محمد حسینی بهشتی و 72 تن از یاران وفادار ایشان ادامه داد: توصیه به تقوا یعنی شناخت راه این شهیدان و همچنین شناخت راه 150 شهید مکتب امام صادق (ع) که دیروز تشییع شدند و گام برداشتن در مسیر آنها.
 
خطیب جمعه تهران گفت: توصیه به تقوا قبل از این که متوجه توده های مردم باشد متوجه مسؤولان و کسانی که در رأس امور هستند می باشد و ما باید در این مسیر پیشگام باشیم و این مسیر، مسیر عزت و اقتدار ماست.
 
حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی فرد افزود: قوه قضائیه در هفتم تیر با شناخت این منطق و برخورد قاطع با مفاسد و  برخورداری از قسط و عدالت برای حقوق عامه مردم، راه را برای تداوم راه شهدا هموار می کند.
 
وی با اشاره به این که ما در آستانه شهادت امام صادق (ع) هستیم گفت: امام صادق (ع) شخصیتی است که، مدرسه اهل بیت را با نام الهام بخش ایشان می شناسند و ایشان مظهر عدالت و خورشیدی پرفروغ هستند.
 
خطیب جمعه تهران افزود: در مدرسه علمی آن حضرت شخصیت های برجسته ای از جمله زراره ها، حشام بن حکم و جابربن حیان که با نام پدر شیمی شناخته می شود تربیت می شود و ما مفتخریم که در مدرسه این عالم برجسته زانو زده ایم.
 
حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی فرد گفت: رئیس مذهب مالکی که از مذاهب اربعه اهل سنت است درباره شخصیت امام صادق (ع) می گوید «مانند امام صادق (ع) را چشمی ندیده، گوشی نشنیده و بر قلب هیچ انسانی مقام و منزلت بالای او خطور نکرده است» و شما هر قدر شخصیت امام صادق (ع) را بالا فرض کنید، امام صادق (ع) از آن بالاتر است.
 
وی ادامه داد: امام صادق (ع) در مورد یکی از اصول کلیدی و محوری شریعت می فرماید: اسلام بر 5 اصل استوار است نماز، زکات، حج، روزه و ولایت که رکن پنجم بسیار مهم است.
 
خطیب جمعه تهران افزود: ولایت به معنی ولایت رسول الله، ولایت علی بن ابیطالب و ولایت پیشوایان معصوم برای دریافت دین و مدیریت جامعه اسلامی است.
 
حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی فرد گفت: زراره از آن حضرت می پرسد در این پنج رکن کدام یک از همه مهمتر است و امام می فرمایند؛ پذیرش ولایت صالحان افضل است و اگر ولایت باشد حج و روزه و نماز و امر به معروف هم هست و اگر ولایت باشد نظام مقتدر اسلامی شکل می گیرد و امت اسلام عزت و اقتدار پیدا می کند.
 
وی ادامه داد: شخصی از امام می پرسد برخی از پیروان شما در صورت بروز اختلاف آیا اجازه دارند به نزد حاکمان ظالم بروند و امام می گوید؛ مراجعه به حاکمان ظالم مراجعه به طاغوت است و اگر حق خود را در این مراجعه دریافت کنند آن مال بر وی حرام است.
 
خطیب جمعه تهران افزود: مبادا به طاغوت و سلاطین ظلم مراجعه کنید ما باید در تمام زمان ها در مبارزه با طاغوت بایستیم امروز این طاغوت امریکا و مزدوران او است.
ابوترابی فرد گفت: فقیه عادل و صالح انتخاب کنید و به نزد او مراجعه کنید و هر حکمی که کرد از حکم او اطاعت کنید.
 
وی افزود: امام می گوید پیروان مدرسه پیامبر اگر رهبرشان حکم کرد و آنها رأی او را رعایت نکنند، کار آنها در حد شرک به خداست.
 
خطیب جمعه تهران گفت: شما نیاز به رهبری و مدیریت افراد صالح و عادل دارید زیرا در زمان غیبت مدیریت جامعه اسلامی در دست توانای آنهاست.
 
ابوترابی فرد افزود: انقلاب در 40 سال اول به دلیل مبانی حیات بخش اسلام و امامت و رهبری مبتنی بر آموزه های اسلام در این قله از اقتدار است و در گام دوم هم در مسیر اقتدار خواهد بود.
 
وی گفت: شما این دستان قدرتمند برآمده از آستین امت اسلام را در عراق، غزه، سوریه، یمن، لبنان و سراسر عالم اسلام می بینید که دستاورد رهبری فقیه، عادل، صالح، شجاع، مدیر و مدبر است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۱.۵۱°    ۲۲.۷۹°