دنیا ممنون عربستان است!
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 02 آبان 1400
کد خبر : ۷۰۸۱۷۰
تاریخ انتشار : شنبه ۰۸ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۸
رئیس جمهور امریکا؛
رئیس جمهور امریکا با بیان اینکه سعودی ها بهترین خریدار سلاح هستند، گفت: دنیا ممنون عربستان است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 دونالد ترامپ، در دیدار با محمد بن سلمان، ولیعهد آل سعود در حاشیه نشست گروه بیست در ژاپن، گفت: عربستان بزرگترین خریدار تجهیزات نظامی آمریکاست و با خریدهایش سبب ایجاد یک میلیون فرصت شغلی شده است.  
 
طبق محاسباتی که ترامپ 2 سال قبل انجام داده بود؛ فروش ۱۱۵ میلیارد دلار سلاح به عربستان، حدود ۵۰۰ هزار فرصت شغلی برای آمریکایی ها ایجاد می کند.
 
رئیس جمهور امریکا که با صراحت آل سعود را گاو شیرده می نامد، به عنوان نماینده تمام جهان از بن سلمان قدردانی کرد و گفت: دنیا از عربستان بخاطر مبارزه با تروریسم ممنون است.
 
رویکرد تبلیغاتی_سیاسی دو دهه اخیر امریکا با عنوان مبارزه با تروریسم دقیقا پس از ماجرای 11 سپتامبر که 15 سعودی از عوامل اصلی آن بودند، آغاز شده است.
 
نقطه عطف مبارزه امریکا با تروریست ها پس از عملیات منسوب به عربستانی ها نیز، جنگ افروزی در افغانستان به بهانه جنگیدن با بن لادن عربستانی و سپس تشکیل ائتلافی برای بمباران سوریه و عراق به بهانه مبارزه بادانش آموختگان و پیروان شیوخ و مفتیان عربستانی بود.
 
بار دیگر کشتار کودکان یمنی در بمباران سعودی ها نام عربستان را بطور گسترده جهانی کرد و آخرین جریان خبری که نام ولیعهد عربستان را تا مدت ها تیتر نخست رسانه ها کرد انتشار گزارش سازمان ملل از قتل جمال خاشقچی، روزنامه نگاری بود که به دستور بن سلمان در کنسولگری عربستان در استانبول تکه تکه شد.
 
 
تنها خبر بدون خونریزی مربوط به بن سلمان و حاکمان عربستان که در سطح جهانی منتشر شد، خبر خرید یک تابلو نقاشی منسوب به داوینچی بود که آنهم نه تنها تقدیر و تشکر دنیا را به دنبال نداشته بلکه باعث شده دانشگاه ها، کارشناسان و مراکز فرهنگی و هنری مطرح جهان نسبت به نصب این تابلو روی دیوار کشتی تفریحی بن سلمان و قرار دادن آن در معرض رطوبت شدید دریا که نابودی این اثر تاریخی را در پی دارد اعتراض کنند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷.۵۹°    ۱۸.۹۹°