190 هزار خودرو روانه بازار خواهد شد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 29 مهر 1400
کد خبر : ۷۰۸۹۵۸
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۹ تير ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۰
سخنگوی انجمن سازندگان قطعات خودرو با اشاره به جلسه امروز قطعه سازان با وزیر صنعت گفت: با اجرای توافقات، 190 هزارخودروی ناقص تا 40 روز دیگر تکمیل و روانه بازار می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
فرهاد به‌نیا افزود: بر اساس توافقات، قرار شد بانک مرکزی 7 هزارمیلیارد تومان را به‌صورت ارز در اختیار قطعه‌سازان قرار دهد و درباره نحوه بازپرداخت این تسهیلات هم قرار شد بعدا تصمیم گیری شود.
 
سخنگوی انجمن سازندگان قطعات درخصوص خودروهای کف کارخانه خودروسازان هم گفت: در سایپا حدود 110 هزار خودرو و در ایران خودرو حدود 80 هزار خودرو در کف کارخانه‌ قرار دارد که این خودروها ارزشی معادل 10 هزار میلیارد تومان دارند.
 
وی با اعلام اینکه مطالبات قطعه‌سازان از خودروسازان در کف کارخانه‌ها مانده است گفت: بهترین راه این است که اسم تیراژ تولید خودرو تغییر پیدا کند و به نوعی تیراژ تولید متناسب با قابلیت تحویل محصولات به مردم باشد. بر این اساس وزیر صنعت به خودروسازان دستور داد تا تیراژ تولید را متناسب با قابلیت تحویل خودروها به مردم تغییر دهند.

به‌نیا در خصوص قیمت‌گذاری قطعات خودرو نیز گفت: با توجه به افزایش قیمت مواد اولیه، قرار شده لیست جدید قیمت‌های قطعات به شورای رقابت ارسال و بعد از اعمال نظر این شورا به تنظیم بازار ارائه شود تا در نهایت تصمیم مناسب در این رابطه اعمال گردد.

وی اضافه کرد: در جلسه امروز وزیر صنعت به خودروسازان تأکید کرد اقدامات لازم را برای تکمیل خودروهای ناقص انجام دهند که به نظر می رسد با پرداخت مطالبات قطعه سازان این موضوع تا 40 روز آینده حل شده و خودروها راهی بازار شوند.

                                                          
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵.۵۹°    ۱۶.۹۹°