دنیا را مجبور به احترام به ایرانیان می کنیم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 06 آذر 1400
کد خبر : ۷۰۹۱۰۹
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۹
وزیر امور خارجه در همایش روز ملی صنعت، معدن و تجارت: دنیا را مجبور خواهیم کرد جز با زبان احترام با یک ایرانی صحبت نکنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
محمد جواد ظريف با اشاره به اقدام برخي كشورها چون روسيه، هند، تركيه و چين در حذف تدريجي دلار از معاملات تجاري خود با كشورهاي ديگر تصريح كرد: اين به معناي كاهش نقش دلار در آينده روابط بين المللي است.
 
وي گفت: به همين دليل اروپايي ها تصميم به استفاده از ساز و كار مالي اينستكس گرفتند گرچه اينستكس پاسخي به خواست جمهوري اسلامي ايران و تعهدات اروپايي ها نيست اما ارزشي استراتژيك و راهبردي دارد و آن اينكه؛ نزديك ترين متحدين آمريكا در حال فاصله گرفتن از اين كشور در روابط اقتصاديشان هستند كه در دراز مدت حتما تاثير خود را خواهد گذاشت.
 
وزير امور خارجه افزود: در كوتاه مدت نيز ما ناگزيريم اين حربه را از طريق توليد داخلي و اتكا به توانمندي ملي ناكارآمد كنيم.
ظريف خاطر نشان كرد: آمريكا كه اكنون در حوزه سياسي، ميداني و بين المللي نتوانسته جمهوري اسلامي را از پا در آورد به تنها عامل قدرت مطلقش يعني عامل اقتصادي رو آورده است كه در اين حوزه نيز ما مي توانيم به همت شما صنعتگران آمريكا را ناكام بگذاريم.

ظریف با اشاره به تفرقه افکنی های امریکا در منطقه گفت: امریکا با خیال اینکه می تواند ظرف 3 تا 4 هفته بر این کشور مسلط شود با همکاری برخی رژیم های منطقه به این کشور حمله کرد اما در نهایت شکست خورد.
 
وی افزود: امریکا نخست وزیر کشوری را زندانی کرد تا شرایط لبنان را بهم بریزد اما شکست خورد، در همه ی مناطق اطراف کشور ما دست به دسیسه و تفرقه افکنی زد اما شکست خورد. اینها همه نشانگر نقطه ضعف امریکا است.
 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۴.۵۹°    ۱۶.۷۹°