ارسال 700 اثر به جشنواره تلویزیونی مستند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 02 تير 1400
کد خبر : ۷۰۹۱۱۶
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۹
مدير شبكه مستند سيما گفت: 700 اثر به دبيرخانه جشنواره تلويزيوني مستند ارسال و تنوع خوبي در موضوعات اين آثار ديده مي شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
­غفوري در ادامه نشست تبيين برنامه جامع تابستاني شبكه مستند افزود: مجموعه مستندهايي با موضوع حيات وحش هم روي آنتن شبكه مستند سيما مي رود.
وي گفت: فراخوان جشنواره را پس از نوروز 98 داديم و 700 اثر به دبيرخانه جشنواره رسيد.
غفوری افزود: مستند هايي از هفته آينده در قالب 50 برنامه به نمايش درمي آيند و در شهريور داوري آثار را انجام و اوايل مهر، اختتاميه آن برگزار خواهد شد.
وی گفت: بحث حفظ و حراست از زبان و ادب فارسي هم از موضوعات مورد توجه است. چند ماه درگير توليد برنامه «اينجا ميان امواج» بوديم. اين برنامه تلاشي است براي اينكه بدانيم چه گنجينه اي را در اختيار داريم. اين برنامه شنبه ها ساعت 22 و 30 از شبكه مستند پخش خواهد شد.
غفوری افزود: مجموعه برنامه هايي با محوريت شعار سال تهيه شده و در تابستان روي آنتن مي رود.جدا از اينها برنامه هاي معمول و روزمره شبكه هم در تابستان ادامه خواهد داشت.
غفوري افزود: بخش تامين برنامه شبكه، مستند هاي ورزشي تهيه كرده كه جمعه ها پخش خواهد شد.
وي گفت: براي تابستان يك ساعت جدول پخش را افزايش داديم و برنامه ها تا ساعت 24 ادامه خواهد داشت.
غفوري در پاسخ به سوالی درباره بيشترين موضوعاتي كه در جشنواره تلويزيوني مستند به آنها پرداخت شده است افزود: در همه موضوعات اثر داشتيم، مسائل تاريخي محيط زيست ايرانگردي مدافعان حرم و مقاومت جزو موضوعات بوده است. در اين دوره تنوع آثار بسيار زياد بوده است.
مديرشبكه مستند سيما درباره نمايش مستند هاي فاخر قديمي گفت: برنامه اي پيش از اين داشته ايم به نام گنجينه مستندها كه در دهه هاي 40 و 60 شمسي تهيه شده بود و آن را به نمايش مي گذاشتيم، همه اين مستندها در آن به نمايش و ديگر مستندي براي نمايش نداشتيم.
وي درباره نحوه تعامل و همكاري با مراكزي كه مستند سازي مي كنند، افزود: ما دوست داريم توليد بيشتر و بهتري داشته باشيم، اما محدوديت هاي مالي صدا و سيما اجازه نمي دهد و با حداقل منابع، شبكه ها را اداره مي كنيم، به هرحال با توجه به محدوديتي كه داريم شايد نتوانيم دوستان مستندساز يا موسسات را قانع كنيم اما تلاشمان اين است از منابع موجود بهترين بهره را ببريم و هزينه هاي ستادي را به كمترين ميزان رسانديم تا به توليد بپردازيم.
غفوري گفت: اميدواريم با همكاري دولت و مجلس و افزايش بودجه سازمان اين مشكل را حل كنيم.
وي افزود: از 8 ساعت پخش شبكه حدود 40 درصد توليدي و بقيه تامين داخل يا خارجي است.غفوري درباره سهم مستند از بازارهاي جهاني گفت: صدا و سيما، اداره كل تامين خارجي و بين الملل دارد و مسائل بازار جهاني بايد از آنجا پرسيده شود اما مي دانم اقداماتي در اين زمينه انجام شده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °