تکمیل و تحویل خودروهای ناقص در اما و اگر
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 01 مرداد 1400
کد خبر : ۷۰۹۲۴۶
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۴
دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو: ورود 190 هزار خودرو به بازار ظرف 40 روز، منوط به پرداخت تسهیلات و تحقق وعده هاست و زمان آغاز این طرح 40 روزه در جلسه و تعامل وزیر صمت و مدیران دو خودروساز مشخص خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 بیگلو در برنامه گفتگوی 18:30 دقیقه شبکه خبر با بیان این مطلب افزود: خشاب های ما به عنوان سربازان جنگ اقتصادی دشمن و تحریم های ظالمانه خالی است و لازم است بانک مرکزی و بانک های عامل و دولت به وعده هایشان در خصوص حمایت ها و تسهیلات عمل کنند و امیدواریم تعاملات اقتصادی با صنعت خودرو و قطعه سازان بیشتر از اینها باشد.
 
او مجموع کل مطالبات قطعه سازان را از صنعت خودرو حدود 15 هزار میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: البته از این مبلغ کمتر از 5 هزار میلیارد تومان سر رسید شده است.
 
تکمیل و تحویل خودروهای ناقص در اما و اگر 
 
دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو با بیان این که تعاول خودروسازان با قطعه سازان خوب است گفت: این که 99 درصد یک خودرو ساخته شده است نشان می دهد که قطعه سازان 99 درصد تعهداتشان را در این شرایط انجام داده اند و مشکلات ناشی از آن است که خودرو به بازار نیامده و تجاری نشده تا نقدینگی وارد سیستم شود. 
 
بیگلو از سود 18 درصدی تسهیلات بانکی هم گله کرد و خواستار حمایت ارزان تر و بیشتر از قطعه سازان و صنعت خودرو شد. 
 
تکمیل و تحویل خودروهای ناقص در اما و اگر 
 
 نجفیان رئیس هیئت مدیره سایپا هم با اشاره به تلاش گروه سایپا برای افزایش تولید و استمرار تولید گفت: 80 هزار خودروی ناقص در کف کارخانه است که 99 درصد کامل شده اند و فقط 3 یا 4 قطعه «های تک» آنها مانده که باید تامین شود و به محض تامین قطعات کار تکمیل و عرضه خودرو ها به بازار انجام خواهد گرفت.
 
 نجفیان همچنین با اشاره به تولید روزانه 2 هزار خودرو در سایپا، ابراز امیدواری کرد تا 2 ماه آینده مشکلات تحویل خودرو برطرف شود. 
 
فرهاد بهنیا سخنگوی انجمن سازندگان قطعات در ارتباط تلفنی با برنامه از جلسه وزیر صمت با دو خودروساز بزرگ کشور خبر داد و گفت: بر اساس توافقات به زودی 190 هزار خودرو تکمیل و وارد بازار خواهد شد.
 
بهنیا افزود: بر اساس توافقات، قرار شد بانک مرکزی 7 هزارمیلیارد تومان را به‌صورت ارز در اختیار قطعه‌سازان قرار دهد و درباره نحوه بازپرداخت این تسهیلات هم قرار شد بعدا تصمیم گیری شود.
 
سخنگوی انجمن سازندگان قطعات درخصوص خودروهای کف کارخانه خودروسازان هم گفت: در سایپا حدود 110 هزار خودرو و در ایران خودرو حدود 80 هزار خودرو در کف کارخانه‌ قرار دارد که این خودروها ارزشی معادل 10 هزار میلیارد تومان دارند.
 
او گفت: در جلسه امروز وزیر صنعت به خودروسازان تأکید کرد اقدامات لازم را برای تکمیل خودروهای ناقص انجام دهند که به نظر می رسد با پرداخت مطالبات قطعه سازان این موضوع تا 40 روز آینده حل شده و خودروها راهی بازار شوند.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °