رشد ۱۶۰ درصدی سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد انزلی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 01 آبان 1400
کد خبر : ۷۰۹۲۵۹
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۲
سازمان منطقه آزاد انزلی از رشد ۱۶۰ درصدی سرمایه‌گذاری در سه ماه امسال در مقایسه با مدت مشابه، خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
در این مدت سازمان منطقه آزاد انزلی، چهار هزار و ۶۲۸ میلیارد ریال سرمایه گذاری مستقیم جذب کرده است در حالی که میزان سرمایه گذاری صورت گرفته در مدت مشابه پارسال یکهزار و ۷۷۸ میلیارد ریال بود.

طی این مدت سرمایه گذاری معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان برای ۲۱ طرح و افزایش ۲۳.۵ درصدی در این شاخص مهم ارزیابی عملکرد سازمان در زمینه تحقق دستورالعمل های اقتصاد مقاومتی در مناطق آزاد است.

همچنین میزان سرمایه گذاری اظهار شده ۲۱ مجوز سرمایه گذاری صادره در منطقه آزاد انزلی از میزان ۱۰ هزار و ۴۰۹ میلیارد ریال فزونی گرفته و در برابر هفت هزار و ۸۸۶ میلیارد ریال طرح سرمایه گذاری جذب شده در سال گذشته، نشان دهنده رشد ۳۲ درصدی است.

در خصوص حوزه های فعالیت ۲۱ مجوز فعالیت سرمایه گذاری صادره در سه ماهه اول سال ۹۸ باید به زمینه هایی همچون ساخت واحدهای تولیدی، خدماتی، صنایع صادراتی، اقامتی، احداث هتل و مجتمع های مسکونی، صنایع فناور، نوآور و دانش بنیان و همچنین ایجاد مجموعه های تفریحی و گردشگری اشاره کرد. 
 
قرار گرفتن در مسیر کریدور بین المللی شمال - جنوب، دارابودن موقعیت ویژه در زمینه ارتباط با کشورهای حاشیه دریای خزر، همجواری با بنادر آستراخان و لاگان در روسیه، راسنودسک در ترکمنستان، اکتائو در قزاقستان و باکو در آذربایجان، دسترسی از طریق راه های مناسب به بازارهای مصرف کشورهای CIS، نزدیکی به فرودگاه بین المللی رشت از جمله مزایای منطقه آزاد انزلی است. 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸.۷۳°    ۱۹.۵۹°