۵ میلیون تن کالای اساسی در بنادر وجود دارد

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:07 - شنبه 16 آذر 1398
فرمانده نیروی دریایی ارتش از پایان طراحی نسل جدید شناور‌ها با نام «تریماران» خبر داد امیر دریادار خانزادی: سامانه دفاع موشکی نقطه‌زن روی شناور‌های «تریماران» نصب خواهد شد وزیر علوم: طرح ساماندهی نظام آموزش عالی اواخر امسال اجرایی خواهد شد غلامی: تعداد مراکز آموزش عالی غیردولتی در سال ۹۷ از ۱۳۰۰ به ۶۰۰ مرکز کاهش یافت وزیر علوم: مراکز دانشگاه پیام نور نیز از ۸۰۰ مرکز به ۵۰۰ مرکز کاهش یافته است معاون برنامه‌ریزی وزیر آموزش و پرورش: طرح رتبه‌بندی، ویژه معلمان رسمی و پیمانی است الهیار ترکمن: معلمان مدارس غیردولتی، بازنشستگان و کارکنان اداری مشمول رتبه‌بندی نمی‌شوند شهردار تهران: مباحث مطرح شده درباره فروش صندلی اتوبوس غلط است و موضوعیت ندارد حناچی: به معاون حمل و نقل دستور دادم از اجرای هر طرحی که موجب نگرانی شهروندان شود خودداری کند
کد خبر : ۷۰۹۲۷۸
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ تير ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۹
وزیر کشور گفت: ۵ میلیون تن کالای اساسی در بنادر داریم و این نشان دهنده آن است که در واردات کالاهای اساسی مشکلی نداریم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،  عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور عصر امروز در بیست و هشتمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور که در وزارت کشور برگزار شد، اظهار کرد: در این جلسه که به صورت مستمر و هفتگی برگزار می‌شود تصمیمات خوبی در حوزه اقتصادی و کالاهای اساسی مردم گرفته شد.

وی افزود: در حوزه خرید گندم، دغدغه و نگرانی نواریم ولی در حوزه پرداخت آن با مشکل مواجه هستیم که به نهادهای مربوطه گفته ایم نظارت‌ها و پیگیری‌هایشان را بیشتر کنند.

وزیر کشور ادامه داد: پیمانکارانی که طلب داشتند قرار شد تا سازمان برنامه و بودجه آمار و اسامی دقیقشان را استخراج کند و در جلسه بعدی یک گزارش کامل به ما ارائه دهند تا ما بتوانیم تصمیمی برای پرداخت طلبشان بگیریم.

رحمانی فضلی تصریح کرد: بحث دیگر، بحث رسوب گذاری کالا در بنادر بود که در این جلسه به آن پرداختیم. اکنون ما ۵ میلیون کالا در بنادر به صورت دپو داریم.

وزیر کشور گفت: در بحث واردات کالاهای اساسی مشکلی نداریم و در این جلسه تاکید شد سرعت عمل بیشتری برای ترخیص این کالاها از بنادر و گمرک داشته باشیم.

وی افزود: در رابطه با دارو تصمیمات مهمی گرفته شد و قرار شد نظارت دقیقی بر توزیع و اطمینان از بابت اینکه به دست اهلش برسد، انجام شود.

رحمانی فضلی گفت: مبحث دیگری که در این جلسه بررسی کردیم بحث کاغذ بود. یک سری کاغذ در انبارها داریم و یک سری هم باید وارد کنیم. من تاکید کردم که تمام اقدامات تا قبل از آغاز سال تحصیلی انجام شود و در آغاز سال تحصیلی در این زمینه مشکلی نداشته باشیم.

وزیر کشور افزود: همچنین تاکید شد افزایش قیمت در زمینه کاغذ نداشته باشیم و این موضوع را قرار است به سازمانها و دستگاه‌های هماهنگ کننده اعلام کنیم.

وی خاطرنشان کرد: بحث دیگری که به غیر از دستگاه‌ها، مردم هم گزارش‌های بسیاری به ما داده اند بحث دست فروشان و کودکان کار بود. گزارش‌های زیادی را در این زمینه داشته ایم و قرار است اقدامات خوبی را با همکاری استانداری، شهرداری، ناجا و بهزیستی انجام دهیم.

وزیر کشور در پایان گفت: کارهای انجام شده در زمینه مقابله با دست فروشان و کودکان کار تا امروز مطلوب نبوده و باید پیگیری بیشتری شود.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶°    ۱۰°