هیچ دادگاهی به استناد مطالب از شنود عمل نمی‌کند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:41 - جمعه 17 مرداد 1399
کد خبر : ۷۰۹۳۷۶
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۷
سخنگوی قوه قضاییه: هیچ دادگاهی در هیچ برهه‌ای از زمان به استناد مطالب بدست امده از شنود عمل نمی‌کند و شنود برابر ضوابط و مقررات مندرج در قانون و ضوابط مصوب شورای عالی امنیت ملی انجام می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
پنجمین نشست خبری غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه در دوره تحول، امروز و با حضور اصحاب رسانه در محل دادگستری کل استان تهران آغاز شد.
 
سخنگوی دستگاه قضا در مورد كشف شبكه جاسوسي بين المللي امريكا گفت: تربیت شبکه های جاسوسی منسجم برای نفوذ در داخل کشور جزو برنامه های آمریکاست و تیم های متعدد جاسوسی توسط سرویس جاسوسی امریکا در ایران به کار گیری شده است.
 
او با اشاره به اینکه سربازان گمنام امام زمان یک شبکه گسترده جاسوسی امریکا در تمامی کشورها را توانستند شناسایی کنند، افزود: شبکه ای که در تمام کشورها فعالیت می کرد توسط ایران کشف شد و اطلاعات آن به کشورهای دیگر داده شد و چین برخی از اعضاي شبکه اي که شناسایی شده بود اعدام کرد.
 
وی گفت: آمریکا شبکه ای دیگر را ساماندهی کرد که در نیمه دوم سال 97 شناسایی شد و عوامل آن که در نیروی انتظامی، وزارت دفاع و مراکز هسته ای مشغول بودند شناسایی و دستگیر شدند و دو نفر که غیر نظامی بودند در دادسرای امنیت تحقیقات شان تمام شده و به دادگاه رفته و حکم حبس طویل المدت برای آنها در نظر گرفته شد.
 
اسماعیلی افزود: در رابطه با جاسوسانی که در مراکز نظامی مشغول به کار بودند کار رسیدگی به پرونده در دادسرای نظامی انجام و کیفر خواست صادر شد و به لحاظ نوع جرایم مرتکب شده برای آنها تقاضای اعدام شده و در نوبت رسیدگی دادگاه قرار دارد.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۱°    ۳۳°