درس به یاد ماندنی ایران به آمریکا از زبان مقام روس
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 30 مهر 1400
کد خبر : ۷۰۹۴۸۰
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۸
الیاس اوماخانوف: اقدام قاطع ایران در سرنگونی پهپاد متجاوز آمریکایی درسی به یاد ماندنی به کاخ سفید بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، معاون شورای فدراسیون روسیه در دیدار با هیات پارلمانی کشورمان در مسکو، اقدامات آمریکا ضد ایران و روسیه را محکوم کرد و‌ گفت: آمریکا فقط زبان زور می فهمد؛ اقدام قاطع ایران در سرنگونی پهپاد متجاوز آمریکایی درسی به یاد ماندنی به کاخ سفید بود و این اقدامات واشنگتن دقیقا سیاست قلدری دولتی است و برای خنثی کردن آن، فقط زبان زور باید به کار گرفته شود، زیرا آمریکایی ها تنها زبان زور را می فهمند.
«الیاس اوماخانوف» با تمجید از پاسخ محکم و قاطع ایران به تجاوز پهپاد آمریکایی، تاکید کرد: هر کشوری که با تمام وجود از تمامیت ارضی و حاکمیت ملی خود دفاع کند، آمریکایی ها خواهند فهمید که نمی توانند به راحتی به این کشور ضربه بزنند.
وی با بیان مصداق هایی از زیاده خواهی و سیاست استکباری آمریکا گفت: متاسفانه طی سال‌های پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی ، برخی در روسیه تصور می‌کردند که اگر امتیازاتی به آمریکا بدهند، همه مشکلات حل می شود اما تجربه به ما نشان داد آمریکایی ها تنها و تنها به دنبال بردگی ملت ها و کشورها هستند و هر قدر امتیاز بگیرند، باز هم امتیازات بیشتری می خواهند.
الیاس اوماخانوف افزود: هر چه همکاری و همگرایی ایران و روسیه بیشتر شود، بهتر و برنامه ریزی شده تر می توان آمریکایی ها را به عقب راند.
«مسعود پزشکیان» نایب رییس مجلس شورای اسلامی هم با قدردانی از مواضع روسیه درباره وقایع اخیر گفت: آمریکایی ها فقط عامل تشنج و تنش در منطقه هستند.
وی با برشمردن اقدامات خصمانه آمریکا ضد ایران گفت: آنها تصور می کردند با خروج از برجام ، تشدید تحریم ها و تهدید نظامی، می توانند جمهوری اسلامی ایران را تسلیم خواسته های خود کنند، اما ملت ایران با مقاومت جانانه ، طرح امریکا را نقش بر آب کرد.
پزشکیان با تاکید بر ضرورت همگرایی هرچه بیشتر کشورهای منطقه به ویژه ایران و روسیه گفت: کشورهای منطقه به خوبی می توانند امنیت منطقه ای را تامین کنند و این آمریکا است که باید از منطقه خارج شود.
وی تحریم های ظالمانه آمریکا را مغایر با تمام اصول و قواعد شناخته شده بین المللی دانست و افزود: باتوجه به اینکه ایران و روسیه مورد تحریم های آمریکا هستند، باید دو‌ کشور هرچه بیشتر به هم نزدیک شده و همکاری های خود را در عرصه منطقه ای و بین المللی گسترش دهند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۴.۸۴°    ۱۴.۹۹°