ثبت 35 هزار قرارداد بانکی در مناطق سیل زده
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:52 - پنجشنبه 23 مرداد 1399
کد خبر : ۷۰۹۵۵۳
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۱ تير ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۲
رئیس بنیاد مسکن گفت: 82 هزار پرونده در مناطق سیل زده به بانک ها معرفی شدند، که از این بین 35 هزار پرونده منجر به عقد قرارداد شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
علیرضا تابش در برنامه پیگیری با موضوع عملکردها و مشکلات در مناطق سیل زده با اشاره به رشد عقد قراردادها در مناطق سیل زده گفت: در سه بخش معیشتی، تعمیراتی و احداثی کارهای خوبی انجام شده است.
 
عقد قراردادها در مناطق سیل زده به 35 هزار واحد رسیده است 
 
تابش افزود: تمام مشکلات کارها رفع شده است و بانک ها کار را به متقاضیان سهل گرفتند.
وی با بیان اینکه از 82 هزار پرونده معرفی شده به بانک ها 35 هزار پرونده منجر به عقد قرارداد شده است، گفت: قراردادها در بخش تعمیراتی و احداثی بیشتر بوده است.
 
رئیس بنیاد مسکن افزود: عقب افتادگی از برنامه اعلامی به دلیل تاخیر بانک ها بوده است اما بخشی از این زمان، قابل جبران است.
تابش گفت: گرما مشکلاتی را در خوزستان برای ما به وجود آورده است و غیر از این مشکلاتی که مانع کار شود؛ فعلاً وجود ندارد.
وی افزود: همه افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) وام بانکی را دریافت می کنند و در آینده مکانیزم بازپرداخت این افراد تسهیل می شود.
 
عقد قراردادها در مناطق سیل زده به 35 هزار واحد رسیده است 
 
هادی حق‌شناس استاندار گلستان هم در برنامه پیگیری مشکلات مناطق سیل زده گفت: بانک ها از هفته پیش در بستن عقد قراردادها سرعت بیشتری به کار داده اند.
وی افزود: 14 هزار پرونده در استان به بانک ها معرفی شده است.
 
حق شناس با اشاره به رشد عقد قراردادها گفت: 5 هزار و 277 پرونده به مرحله عقد قرارداد رسیده است.
استاندارگلستان افزود: همه آمارها بیانگر رشد است و از هفته آینده بیشتر واحدها به مرحله بهره برداری می رسند.
 
وی گفت: در عقد قرارداد با افراد تحت پوشش کمیته امداد با مشکلاتی مثل ناتوانی در پرداخت اقساط مواجه هستیم.
حق شناس با اشاره به اینکه مشکلاتی در بخش کشاورزی، صنعت و تاسیسات شهری وجود دارد، افزود: مشکلات ابنیه شهری در حال مرتفع شدن است اما در بخش صنعت مشکل اساسی وجود دارد.

سیدموسی خادمی استاندار لرستان دیگر میهمان برنامه درخصوص روند پیگیری مشکلات در استان متبوعش اظهار کرد: در همه روستاها حریم بندی و تعیین بستر شده است و مشکلی وجود ندارد، حدود 40 روستا جابجایی داشته که در این باره نظر بخشی از منازل مشکل دار را نیز تامین خواهیم کرد.
 
او با اشاره به روند پرداخت ها در این استان گفت: در استان لرستان 28 هزار و 187 نفر را برای دریافت تسهیلات به بانک ها معرفی کرده ایم که اکنون با 13 هزار نفر آنها قرارداد امضا شده و به بیش از 10 هزارنفر نیز طبق قراردادها تسهیلات پرداخت شده است.
 
عقد قراردادها در مناطق سیل زده به 35 هزار واحد رسید
 
او مجموع کل تسهیلات در بخش مسکن را 800 میلیارد تومان اعلام و تصریح کرد: 200 میلیارد آن را بانک ها پرداخت کرده اند و  62 میلیارد تومان هم کمک‌های بلاعوض به لرستان پرداخت شده که در مجموع 260 میلیارد تومان تسهیلات بانکی به سیلزدگان در حوزه مسکن پرداخت‌شده است. همچنین تا امروز 120 واحد تجاری این استان در پلدختر وام 45 میلیونی را دریافت کرده اند.

خادمی در حوزه بازسازی مسکن روستایی گفت: مبلغ 220 میلیارد تومان در این بخش تسهیلات اختصاص‌یافته و در حوزه‌های راه‌ها، عمران شهری و آب و برق نیز اعتبارات خوبی اختصاص‌یافته است.

استاندار لرستان گفت: برآورد خسارات حوزه کشاورزی در لرستان بالا بوده که رقم آن به طور مشخص دقیق نشده؛ در این بخش 280 میلیارد تومان تسهیلات به لرستان اختصاص یافته که حدود 300 میلیون آن اکنون پرداخت شده است.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۸°