تشکیل قرارگاه ویژه مبارزه با سرقت در پلیس
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 30 مهر 1400
کد خبر : ۷۰۹۶۴۹
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۶
فرمانده انتظامی تهران بزرگ از تشکیل قرارگاه ویژه و ضربتی مبارزه با سرقت با همکاری دستگاه قضایی خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، سردار حسین رحیمی در حاشیه همایش هم‌اندیشی رؤسای پلیس فرماندهی انتظامی تهران بزرگ با دادستان کل کشور و دادستان تهران از تشکیل قرارگاه ویژه و ضربتی مبارزه با سرقت خبر داد و گفت: با هماهنگی دادستانی تهران، از امروز قرارگاه ویژه و ضربتی مبارزه با سرقت متشکل از پلیس و دستگاه قضایی آغاز به کار خواهد کرد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ افزود: بحث تعقیب مجرمان فراری، اجرای طرح‌های ویژه و ضربتی در نقاط آلوده و بحث تشدید مجازات برای سارقین با سابقه تعدد جرم از جمله موضوعاتی است که در دستورکار پلیس و دستگاه قضایی قرار خواهد گرفت.

وی گفت: تهران بزرگ در سال ۹۷ در رتبه سی‌ام کشوری از حیث افزایش سرقت قرار داشت و هم‌اکنون در جایگاه سی‌و یکم قرار دارد.

رحیمی افزود: متأسفانه در جرائم خُرد ۹ درصد افزایش سرقت داشته‌ایم؛ از این تعداد حدود ۴۰ درصد سرقت‌ها مربوط به وسایل و قطعات خودرو بوده و ۷ درصد در حوزه گوشی تلفن همراه است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با تأکید بر این مطلب که اجرای طرح‌های ویژه و ضربتی پلیس در نقاط آلوده جزو اولویت کاری پلیس است، در خصوص تناسب نداشتن سطح مجازات با میزان جرائم گفت: یکی از موضوعاتی که امروز راجع به آن تصمیم‌گیری شد، بحث تشدید مجازات برای سارقین است؛ به ویژه سارقینی که دارای تکرار جرم هستند؛ در این راستا قرار است بقیه سوابق دستگیرشدگان به پرونده پیوست شود تا قضات براساس تعدد جرم تصمیم‌گیری کنند.

سردار رحیمی افزود: قرار شد تشدید مجازات برای کسانی که تعدد جرم دارند اعمال شود.

رئیس پلیس پایتخت به بحث تقویت کلانتری‌ها اشاره کرد و گفت: مکلف شدن واحدهای مسکونی به رعایت مقررات ایمنی، برقراری ارتباط الکترونیکی بین پلیس پیشگیری، کلانتری‌ها و آگاهی با دستگاه قضایی و همچنین بحث بهره‌گیری از ظرفیت‌ شرکت‌های انتظام و تقویت پلیس محله از جمله مواردی است که در دستور کار پلیس قرار خواهد گرفت.

وی افزود: فعالیت پارکبان‌ها به شکل جدید و زیر نظر شرکت انتظام از جمله مواردی جدیدی است که پلیس مدنظر دارد.

رئیس پلیس پایتخت برخورد جدی با معتادان و خرده‌فروشان مواد مخدر را از اولویت‌های دیگر پلیس دانست و گفت: ۷۰ درصد معتادان و خرده‌فروشان در جرم سرقت مشارکت دارند؛ همچنین این افراد در زورگیری‌ها نیز فعالیت دارند.

سردار رحیمی در خصوص اشراف اطلاعاتی پلیس در مناطق آلوده تهران افزود: اینکه منطقه آلوده خاصی در تهران باشد اینگونه نیست؛ مؤلفه‌های ساعت و زمان سرقت پراکنده است، اگرچه پلیس می‌داند که زمان تقریبی سرقت مناطق یا سرقت از اماکن بیشتر در چه محدوده‌های زمانی به وقوع می‌پیوندد.

وی از ارزیابی و تحلیل پلیس بر مؤلفه‌های سرقت همچون زمان، مکان، نوع و شیوه سرقت خبر داد و گفت:‌ کنترل مجرمین سابقه‌دار در دستورکار است.

سردار رحیمی افزود: در پنج سال گذشته سهم وقوع جرم سرقت در کشور ۳۳ درصد بوده و امروز به ۲۱ درصد کاهش یافته است.

برچسب ها: رحیمی ، قرارگاه ، سرقت ، پلیس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶.۵۹°    ۱۳.۹۹°