با فرهنگ بی تحرکی در جامعه مقابله کنیم

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:21 - دوشنبه 29 مهر 1398
ادامه تظاهرات مردم لبنان در اعتراض به اوضاع اقتصادی در پنجمین روز متوالی معترضان خواهان مبارزه با مفسدان، مجازات غارت‌کنندگان اموال عمومی و بازگرداندن اموال به سرقت رفته هستند رئیس‌جمهور لبنان غیرمحرمانه بودن اطلاعات حساب بانکی مقامات را خواستار شد المنار: هيئت وزيران لبنان تمام ۲۴ بند از بسته پيشنهادي سعد حريري را تصويب كرد نخست وزیر لبنان: حقوق رؤسا، وزرا و نمایندگان سابق و فعلی پارلمان ۵۰ درصد کاهش می‌یابد معترضان لبنانی همچنین پرچم رژيم صهيونيستي را به آتش كشيدند معترضان لبنانی: در صف اول مخالفت با رژيم نامشروع صهيونيستي ايستاده‌ایم بنی‌گانتس، رئیس ائتلاف موسوم به آبی سفید در رژیم صهیونیستی، استعفای نتانیاهو را خواستار شد نخست وزیر رژیم صهیونیستی تا چهارشنبه برای تشکیل کابینه جدید فرصت دارد جمعیت الوفاق بحرین: میزبانی رژیم آل خلیفه از هیئت صهیونیستی در نشست بحرین، برای امنیت و ثبات منطقه خطرناک است الميادين: ارتش یمن بر تعدادی از پایگاه‌های مزدوران سعودی در «صعده» و «جیزان» مسلط شد
کد خبر : ۷۱۰۳۰۹
تاریخ انتشار : جمعه ۱۴ تير ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۳
معاون مدیرکل دفتر تربیت بدنی آموزش و پرورش: بی تحرکی در جامعه فراگیر شده است و باید با این پدیده مقابله کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
عباس حاجی‌زاده معاون مدیرکل دفتر تربیت بدنی آموزش و پرورش در برنامه نبض ورزش شبکه خبر گفت: سازمان های مردم نهاد، بهزیستی، بسیج، شهرداری ها و آموزش پرورش وظیفه دارند اوقات فراغت مردم و بویژه دانش آموزان را پر کنند.
 
وی افزود: هدف ما پر کردن تربیتی و اخلاقی اوقات فراغت دانش آموزان است.  
با فرهنگ بی تحرکی در جامعه مقابله کنیم 
 معاون مدیرکل دفتر تربیت بدنی آموزش و پرورش گفت: اگر همه نهادها در پویایی جامعه ایران دست به دست هم دهند، به هدف اصلی اوقات فراغت که همان جامعه پویاست؛ دست خواهیم یافت.
 
وی با بیان اینکه آماری که از تحرک و پویایی جامعه داریم، خوشحال کننده نیست، افزود: باید با فرهنگ بی تحرکی مقابله کنیم.
 
حاجی‌زاده گفت: سواد حرکتی را از سنین 10 یا 11 سالگی باید یاد گرفت و اگر این زمان از دست برود جبران آن خیلی سخت و حتی غیر ممکن است.
 
محسن باقریان سرپرست سازمان ورزش‌های تفریحی و رقابتی فدراسیون همگانی هم در برنامه نبض ورزش شبکه خبر گفت: اوقات فراغت تنها زمان تابستان نیست؛ هر وقت از تکالیف خود رها می شویم اوقات فراغت است.
 
 باقریان افزود: اوقات فراغت فرابخشی و سازمانی است اما سازمان ورزش‌های تفریحی و رقابتی فدراسیون همگانی در این باره وظیفه ویژه دارد.
با فرهنگ بی تحرکی در جامعه مقابله کنیم 
وی با بیان اینکه جنس ورزش از جنس پویایی و تحرک است؛ گفت: چشم انداز پویا و فعال برای ایران اهمیت بسزایی دارد و ما در این زمینه مقداری عقب هستیم.
 
عبدالحمید احمدی معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش در ارتباط تلفنی گفت: یکی از انتظارات از ورزش اوقات فراغت است و با توجه به فصل تابستان ورزش می تواند در پرکردن اوقات فراغت کمک و همراهی کند.
 
با فرهنگ بی تحرکی در جامعه مقابله کنیم
او افزود: وزارت ورزش در زمینه پرکردن اوقات فراغت برنامه های زیادی پیش بینی کرده است که آموزش و پرورش، دانشگاه ها و شهرداری ها نیز می توانند در این زمینه کمک کنند.
 
معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش با بیان اینکه امسال طرح تابستان با ورزش را با محوریت ورزش همگانی و هیئت های ورزشی در استان ها برگزار خواهد شد، افزود: پیش بینی می شود 2 تا 3 روز فعالیت های ورزشی در هفته برای خانواده ها داشته باشیم.
 
در این برنامه ها علاوه بر فعالیت های ورزشی پایش هایی نیز انجام می شود و فدراسیون های همگانی و روستایی- عشایری فعالیت هایی خواهند داشت همچنین با توجه به تنظیم تفاهم نامه با 30 فدراسیون برنامه هایی درباره ورزش همگانی اعلام شده است.

او افزود: جشنواره فرهنگی ورزشی نیز در ایام دهه کرامت داریم که از شلمچه شروع می شود تا حرم امام رضا(ع) ادامه دارد و فعالیت های ورزشی در زمینه ورزش همگانی پیش بینی شده است. 
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۲°