آغاز طرح ملی توانمندسازی تولید و اشتغال پایدار

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:39 - پنجشنبه 21 آذر 1398
همزمان با برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری در الجزایر معترضان به یکی از مراکز اخذ رأی در پایتخت این کشور حمله کردند پلیس نیجریه برای پراکنده کردن هواداران جنبش اسلامی به شلیک هوایی اقدام کرد
کد خبر : ۷۱۰۵۰۷
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۶
معاون وزارت صنعت از آغاز به کار سامانه طرح ملی توانمندسازی تولید و اشتغال پایدار (تاپ) خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
برات قبادیان با بیان اینکه این طرح از ابتدای امسال مراحل آزمایشی اجرای خود را پشت سرگذاشته است، گفت: در این طرح، همه بنگاه‌های تجاری، صنعتی و معدنی کشور می‌تواند نیاز‌های خود شامل نیاز نیروی انسانی متخصص و همچنین نیاز‌های پژوهشی و فناورانه را در سامانه تاپ ثبت کرده تا برای رفع این نیاز‌ها اقدام شود.
 
معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت یک بخش دیگر از سامانه تاپ را مراجعه دانشجویان نخبه، اساتید دانشگاه‌ها و­ سربازان عنوان کرد و افزود:­ در این بخش دانشجوی تاپ، سرباز تاپ و استاد تاپ با مراجعه به سامانه می‌تواند به بخش دیگر از نیاز‌های ارایه شده از سوی بنگاه‌های صنعتی و تولیدی پاسخ دهد.
 
وی هدف از راه اندازی سامانه تاپ را تسهیل در همکاری صنعت­ و دانشگاه و رفع نیاز بنگاه‌های تولیدی عنوان کرد و گفت: هدف از این طرح، ​ ­تقاضای فناوری و جهت دهی پایان نامه‌های تحصیلات تکمیلی برای رفع نیاز‌های واقعی اقتصاد کشور است.
 
قبادیان یکی از بند‌های مهم طرح تاپ را استفاده از داوطلبان خدمت سربازی در بنگاه‌های اقتصادی بخش خصوصی عنوان کرد و افزود: در این بخش فارغ التحصیلان مشمول خدمت سربازی که تمایل دارند همه یا بخشی از دوره خدمت سربازی خود را در واحد‌های تولیدی و خدماتی و شرکت‌های دانش بنیان بخش خصوصی سپری کنند می‌توانند با ثبت نام در سامانه تاپ بنگاه مورد نظر خود را انتخاب و برای گذراندن دوران خدمت سربازی امریه دریافت کنند.
 
وی گفت: نخستین بار است که فارغ التحصیلان مشمول خدمت سربازی قادر خواهند بود خدمت خود را در بنگاه‌های بخش خصوصی بگذرانند.
 
قبادیان با بیان اینکه در اجرای آزمایشی طرح تاپ تاکنون حدود 700 شرکت تقاضا‌های خود را در این سامانه ثبت کرده اند گفت: از هم اکنون­ دانشجویان و اساتید دانشگاه‌ها و فارغ التحصیلان نخبه­­ مشمول­ خدمت سربازی می‌توانند در این سامانه تاپ ثبت نام کنند.
 
به گفته قبادیان آدرس این سامانه­ ­www.iranitop.ir­­­  است و متقاضیان با مراجعه به آدرس این سامانه در سایت وزارت صنعت، معدن و تجارت به آدرس top.mamt.gov.ir­ می توانند نام نویسی کنند.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۹°