بنایی برای افزایش قیمت خرید گندم نداریم

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:40 - جمعه 09 خرداد 1399
کد خبر : ۷۱۱۰۵۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ تير ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۲
وزیر کشور اعلام کرد: خرید گندم روند مناسبی را طی می‌کند، شایعاتی در خصوص افزایش قیمت خرید گندم مطرح شده، اما بنایی برای افزایش قیمت خرید گندم در امسال نداریم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، رحمانی فضلی در بیست و نهمین جلسه ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور ادامه داد: نگه داشتن گندم در خانه و انبار سبب بیماری و باعث ایجاد شرایط نامناسب می‌شود و ممکن است دولت از خرید آن معذور باشد.

رحمانی فضلی با بیان اینکه درباره ارز مجازی به اسم بیت کوین باید تعیین تکلیف شود، گفت: مدیریت و ساماندهی باید انجام شود. اگر قرار است این ارز مجازی در کشور فعالیت کند مجوز به آن بدهند و اگر قرار است جلوی فعالیت آن گرفته شود به آن مجوز ندهند.

وی افزود: فعالیت بیت کوین با این شرایط به ضرر ما است چرا که برق غیرقانونی را صادر می‌کند و ما با معضل کمبود برق در کشور مواجه می‌شویم.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: برخی از نظرسنجی‌ها در خارج از کشور هدایت می‌شود. از نوع سوالات این نظرسنجی‌ها معلوم است که مستقیم و غیرمستقیم در مورد مسائل مربوط به تحریم از مردم نظرسنجی می‌شود.

رحمانی فضلی اظهار کرد: اهمیت این موضوع باید به تمامی مردم اطلاع رسانی شود و وزارت اطلاعات باید به این موضوع ورود و بررسی کند.

وی بیان کرد: موضوع دیگری که در این جلسه عنوان شد بحث سواستفاده از کارت‌های بازرگانی است. البته وزارت صمت به ما این اطمینان را داده است که با راه اندازی سامانه اعتبارسنجی و رتبه بندی امکان سواستفاده از کارت‌های بازرگانی وجود ندارد ولی باز ما از آنها خواسته ایم نظارت بیشتری روی این موضوع انجام شود.

وزیر کشور تصریح کرد: در این جلسه تصمیم گرفته شده در رابطه با کاغذهایی که وارد شده است و در انبارها مانده اند تعیین تکلیف شود.

وی خاطرنشان کرد: تأمین مواد اولیه برای کارخانه‌های تولید کاغذ که به صورت خمیر استفاده می‌شود در دست اقدام است.

رحمانی فضلی ادامه داد: 1.5 میلیون تن ظرفیت استفاده از جنگل‌ها را داریم البته وزارت کشاورزی گزارش داده است تا 100 هزار تن چوب شکسته در جنگل‌ها داریم که از آنها می‌توان برای تولید کاغذ استفاده کرد.

وزیر کشور افزود: مقدار قابل توجهی کاغذ وارد شده است که بخشی از آن با ارز نیمایی و بخشی دیگر با ارز4200 تومانی وارد شده است.

وی تصریح کرد: باید آمادگی لازم و انعطاف مناسب برای مقابله با تحریم‌ها را داشته باشیم و به سازمان برنامه و بودجه گفته ایم تا کارهای لازم را در این زمینه انجام دهد.

رحمانی فضلی افزود: بودجه را سران قوا تصویب کرده اند و در حال تطبیق و ساماندهی است تا برای تخصیص آن به بهترین شکل عمل کنیم تا مبادا در شرایطی که درگیر تحریم هستیم مشکلی برای تخصیص بودجه داشته باشیم.

وزیر کشور گفت: درست است که در شرایط تحریم هستیم ولی اجازه نمی‌دهیم دشمن بخواهد سوءاستفاده از این موقعیت سواستفاده کند.

وی تصریح کرد: 900 هزار میلیارد تومان ظرفیت کار برای پیمانکاران وجود دارد.

رحمانی فضلی افزود: موضوع خرید گندم و روند خرید این محصول مناسب است. به هیچ عنوان به شایعات توجه نکنید. ما در بحث خرید و انباشت گندم هیچ نگرانی نداریم.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲°    ۳۵°