رئیس مجلس مصوبه دولت در مورد افزایش حقوق‌ها را مغایر با قانون دانست
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 27 دی 1400
کد خبر : ۷۱۱۰۶۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ تير ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۴
یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: رئیس مجلس عملکرد دولت در مورد افزایش حقوق ها را مغایر با قانون شناخته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،  حمیدرضا حاجی‌بابایی با اشاره به بررسی موضوع افزایش حقوق‌ها در سال 98، افزود: باتوجه به بررسی های به عمل آمده در مورد عملکرد دولت در خصوص افزایش حقوق‌ها بر اساس جزء "ی" بند "الف" تبصره 12؛ دیدگاه ریاست مجلس منطبق بر آنچه دولت عمل کرده نیست و آن را مغایر با قانون مجلس شناختند.

رئیس فراکسیون فرهنگیان در تبیین موضوع گفت: بند 158 که بدون طرح در صحن علنی مجلس به صورت غیر قانونی به مصوبه مجلس افزوده شده موضوعیت ندارد و نمی‌تواند متن قانون را تغییر دهد.

وی بیان داشت: مصوبه‌ای که دولت براساس آن عمل کرده، منطبق بر بند "ی"نیست، بنابراین ریاست محترم مجلس مصوبه دولت را منطبق بر بند "ی" مصوبه مجلس تشخیص نداده و آن را لغو کردند.

حاجی بابایی افزود: دکتر لاریجانی ضمن لغو مصوبه دولت در مورد افزایش حقوق‌های سال 98، دولت را موظف کرده که مصوبه جدیدی منطبق بر مصوبه مجلس در مورد افزایش حقوق کارکنان شاغل وبازنشستگان کشوری و لشکری ارائه کند.

وی تاکید کرد: بنابراین منتظریم تا اصلاح مصوبه دولت در مورد افزایش حقوق‌ها براساس افزایش 400 هزار تومان و تا 10درصد برای کلیه حقوق‌بگیران کشوری ولشکری در اسرع وقت به مجلس اعلام شود.

عضو کمیسیون بودجه ومحاسبات مجلس افزود: علاوه بر اصلاحیه مصوبه دولت در خصوص شاغلان اعمال همسان سازی حقوق برای همه بازنشستگان کشوری و لشکری براساس عدالت مورد انتظار است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱.۲۱°    ۶.۹۹°