قطری‌ ها از اتهام فساد تبرئه شدند

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:40 - پنجشنبه 14 فروردين 1399
کد خبر : ۷۱۱۹۳
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۳ - ۲۱:۲۱
در راه کسب میزبانی جام جهانی
مسئول رسیدگی به پرونده فساد قطری‌ها برای کسب میزبانی جام جهانی 2022 مسئولان فوتبال این کشور را از هرگونه تخلف برای کسب این امتیاز مبرا دانست.
قطری‌ ها از اتهام فساد تبرئه شدند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر و به نقل از سایت فیفا، مایکل گارسیا، دادستان پیشین آمریکا که از سوی کمیته اخلاق فیفا مسئول رسیدگی به اتهامات نسبت داده شده در خصوص فساد تبانی قطری‌ها برای کسب امتیاز میزبانی از جام جهانی 2022 است، اعلام کرد که این کشور برای پیروزی در کورس کسب امتیاز برگزاری این رقابت‌ها هیچگونه تخلفی مرتکب نشده و مجازات یا محرومیتی در انتظار فوتبال این کشور نخواهد بود.

در بیانیه‌ ای که امروز (پنجشنبه) در سایت فیفا در باره تحقیقات به عمل آمده برای بررسی وجود احتمالی فساد برای اعطای امتیاز میزبانی جام‌های جهانی 2018 (روسیه) و 2022 منتشر شد، آمده است: پرونده بررسی فرآیند اعطای میزبانی جام‌های جهانی 2022 و 2018 برای کمیته اخلاق فیفا مختومه است.

مدیر بخش قضاوت کمیته اخلاق فیفا پس از بررسی‌های به عمل آمده از پروسه ارائه پیشنهادات کشورهای رقابت‌کننده برای کسب امتیاز میزبانی، به این نتیجه رسیده است که تمام اقدامات صورت گرفته از سوی میزبانان دو دوره جام جهانی کاملاً در راستا و چارچوب مقررات و قوانین کمیته اخلاقی فیفا بوده است.

احتمال وجود فساد تبانی و رد و بدل شدن رشوه میان مسئولان فوتبال قطر و مدیران فیفا،‌ ادعایی بود که سال گذشته گروهی از نشریات انگلیسی مطرح کردند و بازتاب گسترده در رسانه‌های جهان فیفا را بر آن داشت تا کارگروه ویژه‌ای را برای بررسی این مسئله تشکیل دهد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶°    ۱۷°