وضعیت امنیتی کشور مطلوب است

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:13 - دوشنبه 05 خرداد 1399
کد خبر : ۷۱۲۱۰۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۲
وزیر کشور گفت: با هماهنگی و ارتباطی که با کشورهای همسایه داریم، مشکل امنیتی در کشور وجود ندارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 عبدالرضا رحمانی فضلی امروز جمعه در حاشیه افتتاح پاویون فرودگاه بجنورد از اختصاص بودجه قابل توجه برای ایجاد تاسیسات و تجهیزات کنترلی مناطق مرزی و توسعه امنیت پایدار در مرزهای کشور خبر داد و اظهار داشت: موضوع امنیت در کشور ما در شرایط بسیار مطلوبی قرار دارد هم در غرب کشور استقرار نیروها برای کنترل همه مرز وجود دارد و هم تبادل و همکاری‌های مشترک با کشورهای همسایه از جمله ترکیه و عراق داریم.
 
وی با بیان اینکه مناطق غربی جزء مهم‌ترین مناطق کشور محسوب می‌شود، تصریح کرد: در برخی موارد عبورهای غیرقانونی صورت می‌گیرد که تحت رصد نیروهای ما هستند و تا جایی که لازم باشد طبق قوانین بازدارندگی در کشور همجوار مرز و با همکاری یکدیگر کار خود را انجام می‌دهیم.
 
رحمانی فضلی خاطرنشان کرد: در منطقه شرق نیز استقرار نیروها کامل‌تر شده است و امسال شورای عالی امنیت ملی و ستاد مرزی 300 میلیون دلار اعتبار به ایجاد تأسیسات و تجهیزات جهت کنترل مناطق مرزی اختصاص داده است.
 
وی ادامه داد: سالی 100 میلیون دلار به این امر اختصاص پیدا می‌کند به خصوص در مناطق جنوب شرقی که حساس‌تر است هزینه خواهیم کرد.
 
وزیر کشور افزود: سایر مناطق ما مناطق مرزی دریایی است و این مأموریت از سوی شورای عالی امنیت ملی به سپاه پاسداران داده شده است که وارد موضوعات و مسائل حتی قاچاق کالا، ارز و مواد مخدر در مناطق دریایی بشوند و قدرت کنترل آن با همکاری بین نیروی انتظامی برقرار می‌شود.
 
رحمانی فضلی تصریح کرد: در مناطق شمالی هم ما مشکل خاصی نداریم و روابط ما با کشورهای همسایه بسیار خوب است به طوری که امن ترین مناطق ما در عرض شمالی کشور است.
 
وی افزود: تلاش ما این است که امر امنیت در مناطق مرزی را به صورت پایدار ببینیم و بیشتر بر روی پدافند غیرعامل تکیه می‌کنیم.
 
وزیر کشور خاطرنشان کرد: شورای توسعه شرق و غرب کشور کارگروه ویژه مرز دارد که اصلی ترین کارش افزایش تولید، ایجاد امکانات و تجهیزات و زیرساختی در مناطق مرزی است که در وزارت کشور بر روی این مساله اقدامات خیلی خوبی صورت گرفته است.
 
رحمانی فضلی افزود: این کارگروه متشکل از تمام دستگاه‌های اجرایی کشور است که با همکاری خوب استاندار خراسان شمالی و نمایندگان مجلس توانستیم این استان را در کارگروه ویژه توسعه شرق و غرب قرار دهیم که قطعاً هم در بحث توسعه و زیرساخت‌ها و تجهیزات و منابع مؤثر خواهد بود.
 
 


پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲°    ۳۵°