تصویب تغییرات تقسیمات کشوری 4 استان‌

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:50 - جمعه 02 اسفند 1398
کد خبر : ۷۱۲۶۱۸
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۲
مهمترین مصوبات امروز هیئت وزیران،
هیئت وزیران در جلسه امروز در اجرای قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری، با تغییر و اصلاحات تقسیماتی در استان های خوزستان، فارس، اردبیل و همدان موافقت کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 هیئت دولت در جلسه امروز خود که به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد، اعتبارات لازم برای برای بازسازی زیرساخت‌های آسیب دیده از سیل را به تصویب رساند.
 
در این جلسه، هیئت وزیران با اختصاص 30 هزار میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت به وزارت‌خانه های جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به منظور جبران خسارت و بازسازی زیرساخت های آسیب دیده ناشی از سیل فروردین ماه سال جاری موافقت کرد.
 
گزارش وزیر تعاون در هفته تأمین اجتماعی و بهزیستی

در ادامه جلسه، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مناسبت آغاز هفته های تأمین اجتماعی و بهزیستی، گزارشی از فعالیت ها و خدمات این دو سازمان به هیئت وزیران ارائه داد.

براساس این گزارش، در این سازمان بالغ بر 350 طرح کوچک و بزرگ برای خدمات درمانی مطلوب تر به مخاطبان سازمان خصوصاً جامعه کارگری و بازنشستگان تأمین اجتماعی اجرا شد تا ادامه خدمات را به مخاطبان خود افزایش دهد.
 
در هفته تأمین اجتماعی نیز حدود 40 طرح از این طرح ها در سراسر کشور بهره برداری خواهند رسید.
 
با تصمیم دولت صندوق های قرض الحسنه ساماندهی می شود

دولت به پیشنهاد بانک مرکزی و به منظور مراقبت از اعتماد و اموال‌عمومی، لایحه اصلاح قانون برنامه ششم توسعه درخصوص نحوه فعالیت صندوق‌های قرض‌الحسنه تک‌شعبه‌ای و صندوق‌های قرض‌الحسنه زیر نظر سازمان اقتصاد اسلامی را به تصویب رساند.

این لایحه با تقویت نقش نظارتی بانک مرکزی بر صندوق های قرض الحسنه تصویب شده است.
 
تصویب تغییرات تقسیمات کشوری در چهار استان‌ کشور

در اجرای قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری براساس بررسی‌‏های انجام شده، هیئت وزیران با تغییر و اصلاحات تقسیماتی در استان های خوزستان، فارس، اردبیل و همدان موافقت کرد.
 

هیئت وزیران با هدف افزایش تولید، کاهش محرومیت منطقه و ایجاد اشتغال و بهبود صادرات و نیز با توجه به تکمیل بودن واحدهای کنسانتره شرکت صنعتی معدنی توسعه ملی و گندله سازی آن، با تداوم اجرای این پروژه نیز موافقت کرد.

هیئت وزیران مبلغ ورودیه موزه ها و اماکن فرهنگی – تاریخی را تصویب کرد

دولت در ادامه، مبلغ ورودی موزه ها و اماکن فرهنگی - تاریخی را تعیین کرد.
 
 
تصویب آیین‌نامه اجرایی فهرست و استاندارد کالاها و تجهیزات پزشکی

هیئت وزیران آیین‌نامه اجرایی فهرست و استاندارد کالاها و تجهیزات پزشکی را تصویب کرد.

ارتقای سلامت و بهداشت عمومی، بهبود فرآیندهای بهداشتی و درمانی، ارتقاء کیفی و استانداردسازی تجهیزات پزشکی داخلی و وارداتی، تقویت زیرساخت‌ های تولید فرآورده ‌ها و مواد اولیه دارویی، واکسن، محصولات زیستی و ملزومات و تجهیزات پزشکی مطابق با استاندارد بین ‌المللی، از مهترین اهداف آیین‌نامه مربوط به شمار می رود.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۳°