ابلاغ شیوه‌نامه بهره‌برداری سرمایه‌گذاران از سد‌ها تا هفته آینده
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:44 - يکشنبه 30 شهريور 1399
کد خبر : ۷۱۲۶۴۴
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۴
در آئین افتتاح سد چندیر؛
وزیر نیرو اعلام کرد: شیوه‌نامه بهره‌برداری سرمایه‌گذاران از سد‌های کشور برای حوزه گردشگری، هفته آینده ابلاغ می شود که از سرمایه‌گذاران برای ورود به این حوزه دعوت می‌کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  سد و شبکه چندیر با 144 میلیارد تومان اعتبار، شبکه آبیاری سد غلامان با 24 میلیارد تومان اعتبار، خط انتقال پساب تصفیه خانه اسفراین با هفت میلیارد تومان اعتبار، با حضور وزیر نیرو افتتاح شد.
 
 همچنین سد دربند نیز با حضور وزیر نیرو کلنگ زنی شد که اعتبار برآورد شده برای این سد نیز 235 میلیارد تومان است.
 
 رضا اردکانیان در مراسم افتتاح  طرح های حوزه آب و برق در خراسان شمالی گفت: 15 طرح بااعتبار 3710 میلیارد تومان افتتاح خواهد شد.

او  از آب‌رسانی به حدود 6 میلیون نفر از ابتدای شروع به کار دولت خبر داد و افزود: به‌طور متوسط هر هفته 30 روستا به شبکه آب‌رسانی متصل شده‌اند.

وزیر نیرو با اشاره به وجود فقط 4 تصفیه خانه فاضلاب در ابتدای انقلاب خاطرنشان کرد: اکنون 226 تصفیه خانه فاضلاب در کشور موجود است که 56 عدد آن فقط در این دولت به ثمر رسیده است و تا پایان سال 30 تسویه خانه دیگر افتتاح می‌شود.

وی در ادامه به توجه دولت به سد‌های مرزی اشاره کرد و بیان داشت: با اجازه مقام معظم رهبری از منابع صندوق توسعه ملی در 12 استان، 120 پروژه برای آب‌های مرزی افتتاح شد که در این زمینه 320 هزار شغل مستقیم ایجادشده است.

او گفت: شیوه‌نامه بهره‌برداری سرمایه‌گذاران از سد‌های کشور برای حوزه گردشگری، هفته آینده ابلاغ خواهد شد که از سرمایه‌گذاران برای ورود به این حوزه دعوت می‌کنیم. 
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۰°    ۳۲°