لزوم حمایت از صنایع و رفع مشکلات تولید
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:38 - چهارشنبه 22 مرداد 1399
کد خبر : ۷۱۳۴۰۵
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۶
لاریجانی: اولويت كشور حمايت از صنايع و رفع مشكلات توليد و صادرات است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، رئیس مجلس شورای اسلامی در سفر به استان البرز و بازدید از پالایشکاه غلات  زر، در شهرستان ساوجبلاغ گفت: اولویت فعلی کشور این است که بنگاه هایی، که میتوانند جهشی در صنعت و اقتصاد ایجاد کنند، مورد حمایت قرار بگیرند و مشکلات آن ها برطرف شود.

وی افزود: در شرایط عادی مشکلات به شکل عادی حل می شود اما امروز که در شرایط تحریم قرار داریم، نیاز است، همه برای رفع مشکلات کشور تلاش کنند.

لاریجانی با اشاره به مبنا بودن شعار رونق تولید در فعالیت های مجلس گفت: تمام کمیسیون های مجلس، مکلف به برگزاری جلسه برای حمایت از صنایع و تحقق شعار رونق تولید شده اند.

رئیس قوه مقننه با بیان اینکه در قانون برنامه و بودجه، سهم تسهیلات به صنایع چهل درصد بوده است اما سال گذشته متاسفانه تنها بیست و هفت درصد آن ، محقق شد، افزود: این رقم باید اصلاح شود و بانک ها نیز باید با توجه به نیازی که صنایع به منابع مالی به ویژه "سرمایه در گردش" دارند، این نیاز را برطرف کنند.

لاریجانی در ادامه گفت: مرکز پژوهش های مجلس و اتاق بازرگانی ایران، چالش های بخش تولید و راهکار های رفع آن را تدوین کرده اند و گزارشی به تمام وزارتخانه ها ارسال شده است.

وی با اشاره به نشست دیروز با وزارت خانه ها، مرکز پژوهش ها و اتاق بازرگانی ایران گفت: در این جلسه چالش های موجود بررسی  و کمیته رونق تولید تشکیل شد تا با برپایی جلسه، راهکار های ارائه شده از سوی مرکز پژوهش ها و اتاق بازرگانی را برای حمایت از کشاورزی، صنعت و صادرات اجرایی کند.

رئیس قوه مقننه اظهار داشت: کمیسیون صنایع مجلس راندمانی را طراحی کرده است که با تشکیل جلسه مشکلات صنایع رابررسی می کند و اگر برای رفع مشکلات کلان احتیاج به تصویب قانون باشد، این موارد را جمع بندی می کند تا به تصویب مجلس برسد.

وی در پایان به ظرفیت قابل توجه برای توسعه گروه صنعتی زر  نیز اشاره کرد و گفت: ظرفیت های پدید آمده مناسب است و برای توسعه و پیشرفت این مجموعه، باید حمایت جدی صورت گیرد.

استاندار البرز نیز با اشاره به  اینکه توجه به صنایع زیرساختی و تولید ملی در البرز ، بیش از پیش مشهود است، افزود: در حال حاضر سه هزار و 500 واحد صنعتی در استان فعال است که 150 مورد آن از برندهای ملی هستند.

شهبازی افزود:در استان البرز، دوازده شهرک صنعتی فعال است که از این نظر در جایگاه نخست ملی قرار داریم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۳۹°