ایرانی ها؛ فیلم بین های خانگی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
16:03 - پنجشنبه 14 اسفند 1399
کد خبر : ۷۱۳۷۸۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۲
تهیه کننده های سینما معتقدند اغلب مردم ایران تمایل دارند فیلم های سینمایی را در منزل و از طریق ویدئو و تلویزیون ببینند تا سینما.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
مرتضی شایسته تهیه سینما گفت: همه کسانیکه فیلم های سینمایی را از ویدئو می بینند حتما سینما نمی روند و بیشتر زمانیکه فیلم ها وارد شبکه خانگی می شود آنرا تهیه و تماشا می کنند.
وی دلایل این موضوع را مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری در سینما عنوان کرد و افزود: از جنوب تهران تا شمال آنف در اکثر سینماها فاقد پارکینگ مناسب برای پارک خودروهای تاشاگران است که همین تشویش ذهن و دغدغه باعث نیامدن تماشاگر به سینما برای تماشای فیلم می شود.
 
ایرانی ها؛ فیلم بین های خانگی 
 
شایسته گفت: امروزه بسیاری از ژانرهای سینما مانند ژانر کودک و نوجوان، حادثه ای، اکشن، دفاع مقدس و حتی جنگی از بین رفته است. همچنین محل بازی فیلم یا لوکِیشن در سینما از بین رفته است که دلیل عمده آن گرانی بیش از حد فیلم است.
 
او هیجان نداشتن و نبود قهرمان در سینما را یکی دیگر از دلایل کمرنگ شدن سینماروها دانست و گفت: هم اکنون نسل جدید و جوان در سینما برای الگو شدن وجود ندارد و نسل گذشته که الگو بودند پا به سن گذاشته اند.
 
طهماسب صلح جو در ادامه گفت و گو با بیان اینکه موافق قضیه نرفتن مردم به سالن های سینما برای دیدن فیلم هستم، گفت: مردم هنوز علاقمند به سینما هستند اما میل به رفتن سینما از سرشان افتاده است و شور و شوق مردم برای رفتن دسته جمعی به همراه خانواده و دوستان به سینما کمرنگ شده است.
 
وی افزود: نسل گذشته به دلیل خاطرات خوش گذشته و کودکی هنوز میل رفتن به سالن سینما را دارند اما در 3 دهه اخیر، نسل جدید چون بیشتر فیلم های سینمای را در ویدئو و تلویزیون تماشا کرده اند و کمتر به همراه خانواده به سالن سینما رفته اند، به همین دلیل خاطره خوبی از آن ندارند و میل رفتن به سالن سینما برای تماشای فیلم در آنها کمتر دیده می شود.
 
ایرانی ها؛ فیلم بین های خانگی 
 
صلح جو افزود: امروزه سینما رفتن به عنوان یک خوشگذرانی خانوادگی و سرگرمی دورهمی از سبد خانوار حذف شده و رغبت خانواده ها به رستوران رفتن بیشتر از میل به سینما رفتن شده است.
 
وی یکی از عواملی که بعد از انقلاب باعث کمرنگ شدن استقبال مردم از سینما شده است را دخالت بیش از حد مدیران عنوان کرد و افزود: تماشاچیان بهتر از هر عامل دیگری می توانند خوب یا بد بودن یک فیلم سینمایی را برای نمایش تایید کنند.
 
 
 
 
برچسب ها: شهر فرنگ ، سینما ، تماشاگر
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °