پلیس اخلاقی و اجتماعی ایجاد می شود

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:21 - سه‌شنبه 06 اسفند 1398
کد خبر : ۷۱۴۰۸۸
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۹
رئيس سازمان عقيدتي سياسي ناجا با اشاره به راه اندازی پليس اخلاقي و اجتماعي، گفت: تفاوت نيروهاي مسلح نظام جمهوري اسلامي با نيروهاي مسلح ديگر نقاط دنيا، مكتبي بودن و قرآني بودن آنهاست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، حجت الاسلام سيد عليرضا ادياني در نشست خبري افزود: ايجاد نيروي انتظامي با تراز قرآني و انقلابي از خواسته هاي مكرر مقام معظم رهبري است.
وي گفت: پليس اقتصادي، پليس فتا و ديگر موارد راه اندازي شده است و قصد داريم پليس اخلاقي و اجتماعي را هم راه اندازي كنيم چون با پديده بي حجابي در خودروها مواجهيم و پليس مسئوليت دارد امنيت اجتماعي را برقرار كند و اين جزو مطالبات مردم است.
حجت الاسلام ادياني اظهار داشت: براي اينكه پليس پاسخگوي نيازهاي واقعي جامعه باشد بايد خودش هم به روز باشد و در چارچوب طرح جامع تحول نيروي انتظامي، پليس امنيت اجتماعي براي سرنشين خودروهايي كه كشف حجاب مي كنند، ايجاد مي شود.
­رئيس سازمان عقيدتي سياسي ناجا افزود: براي حضور در ميدان هاي سخت و چالشي، وظيفه پليس حفظ ارزش ها است كه اين موضوع نيازمند حضور پليس متشرع هم است و پليسي كه فضاي مجازي را رصد مي كند بايد تربيت قرآني داشته باشد تا مغلوب اين فضا نشود يا در بحث مفاسد اقتصادي بايد پليس در مقابل وسوسه هاي دروني و بيروني قوي باشد تا خواهش هاي نفساني بر آن غلبه نكند.
وي گفت: تاسيس پليس تراز انقلاب و قرآن، مستلزم شناخت دقيق از كتاب خدا و انس با آن است و افراد بايد براي اينكه تربيت قرآني داشته باشند به فهم دقيقي از مقاهيم آن دست يابند و  دين دار و انقلابي بودن از شاخص هاي اصلي نيروهاي مسلح از جمله نيروهاي انتظامي است.
حجت الاسلام ادياني افزود: هم اكنون در دنيايي سراسر ظلمت زندگي مي كنيم جايي كه بر طبل ماديت مي كوبند و سبك زندگي غربي كه در آن انسان ها فاقد هويت هستند ترويج مي شود، از انسان ها به عنوان ماشين براي مطامع خود استفاده مي كنند؛ اما در چنين دنيايي جمهوري اسلامي ايران پرچمدار فضايل انساني است و هرگز براي رسيدن به اهداف خود انسان ها را قرباني نمي كند.
وي گفت: قرآن نسخه شفابخش همه دردهاست، هر چه زمان مي گذرد نياز به تعاليم قرآني بيشتر مي شود، حقوق بشر اسلامي با حقوق بشر غربي كه تبليغات زيادي براي آن مي شود تفاوت هاي زيادي دارد، در حقوق بشر اسلامي انسان ها حق تعيين سرنوشت خود را دارند و استقلال كشورها در آن به رسميت شناخته مي شود و خوي درندگي و تجاوز به كشورها در حقوق بشر اسلامي جايگاهي ندارد.
­رئيس سازمان عقيدتي سياسي ناجا افزود: طبق حديثي از امام صادق (ع)، «وقتي ظلمت جهان مادي را فرا گرفت لازم است كه به قرآن پناه ببريم، قرآن نور، ذكر و موعظه است»، در چنين شرايطي عمل به قرآن، انس با آن و استخراج پيام هاي انساني و عرضه آن به جهان ضروري است.
حجت الاسلام ادياني اضافه كرد: وقتي نيروهاي مسلح تربيت قرآني داشته باشند در مواجهه با پليس هاي ديگر نقاط دنيا تفاوت آنها مشخص خواهد شد.
وي گفت: اول فروردين امسال شاهد پديده سيل در نقاط مختلف كشور بوديم و نيروهاي مسلح از جمله نيروي انتظامي كه در مكتب اسلام تربيت شده اند به بيان مقام معظم رهبري خوش درخشيدند به گونه اي كه هيچ سيل زده اي احساس ناامني نكرد و اين سيل به فرصتي براي ظهور نيروهاي تربيت شده انقلابي در نيروهاي مسلح تبديل شد.
حجت الاسلام ادياني افزود: درباره مباحث قرآني برنامه ريزي هاي خوبي داشته ايم تا در پايان برنامه پنجساله ششم بتوانيم 100 هزار حافظ قرآني تربيت كنيم، هم اكنون 80 هزار حافظ قرآني   داريم كه در پايان اين دوره تلاش مي كنيم پاسداري در نيروي انتظامي نداشته باشيم كه نتواند در حد معمول و متعارف قرآن بخواند.
حجت الاسلام ادياني اظهار داشت: استفاده از ظرفيت هاي ناجا براي ترويج و تعليم قرآن از ديگر برنامه هاست و قصد داريم پنج هزار دانشيار قرآن كريم تربيت كنيم تا اين افراد در محلاتي كه هستند به عنوان مربي؛ محور اجراي برنامه هاي قرآني باشند.
وي گفت: به طور كلي سالانه دو هزار نفر از سربازان را براي تربيت در دوره هاي يك ماهه دانشيار قرآني شناسايي كرده ايم تا براي هم لباس هاي خود تدريس كنند و قرآن در متن زندگي كاركنان ناجا و خانواده هايشان باشد و آنها بتوانند زندگي با سبك ديني و قرآني داشته باشند.
وي گفت: امسال ميزبان سي و دومين دوره مسابقات قرآني در نيروهاي مسلح هستيم و اين ميزباني را افتخار خود مي دانيم.
­رئيس سازمان عقيدتي سياسي ناجا افزود: اين مسابقات يكم تا سه مرداد برگزار مي شود و با توجه به اينكه برنامه هاي قرآني مورد اهتمام نيروي انتظامي است، از نظر كميت و كيفيت اين مسابقات بالاترين سطح را دارد.
حجت الاسلام ادياني گفت: هم اكنون 80 هزار نفر از كاركنان و خانواده هاي نيروي انتظامي حافظ يا قاري يا اهل تلاوت قرآن هستند كه بسيار خوشايند است.
وي درباره نخبگان قرآني نيروي انتظامي گفت: سامانه نخبگان فرهنگي طراحي شده است  كه بخشي به نخبگان قرآني اختصاص دارد، كساني كه پنج جزء به بالا حافظ قرآن باشند نخبگان قرآني محسوب مي شوند، براي ارتقاي نخبگان قرآني در سال جديد برنامه هاي ويژه اي در دستور كار داريم تا توان قرائت و حفظ كاركنان ناجا را تقويت كنيم.
حجت الاسلام ادياني افزود: با هدايت هاي مقام معظم رهبري و انگيزه بالايي كه بين كاركنان نيروي انتظامي وجود دارد ، اراده براي تربيت پليس با تراز انقلابي در همه سطوح بسيار جدي است و اين موضوع در نتيجه تحول اساسي در آموزش و ساختارها ايجاد شده است.
حجت الاسلام ادياني درباره مرزبان ها افزود: خوشبختانه مرزبان ها از روحيه بسيار خوبي برخوردار بودند، چند وقت پيش هم در نقطه صفر مرزي در اروميه حضور داشتم، روحيه مرزبانان بسيار بالا بود و من هم در نامه اي به محضر مقام معظم رهبري درباره وضع مرزبان ها نوشتم مرزبان ها روحيه ايستادگي، مقاومت و دل دادگي براي دفاع از مرزها دارند.
وي گفت: بحث خانواده برايمان اهميت ويژه اي دارد و دوره اي چهار روزه ترتيب داده ايم كه به صورت متمركز در مشهد برگزار شود و دوره هاي غيرمتمركز هم تحت عنوان نسيم معرفت برگزار خواهد شد.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۹°    ۱۱°