ساماندهی خودروسازی با بسته 5 محوری

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:37 - يکشنبه 15 تير 1399
کد خبر : ۷۱۴۰۹۷
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۲
وزير صنعت، معدن و تجارت گفت: وضعيت خودروسازي كشور با بسته تدوين شده و اولويت 5 محور اساسي ساماندهي مي شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، رضا رحماني در نخستين نشست ميز تخصصي خودرو سازي، توليد، عمل به تعهدات، اصلاح نواقص خودروهاي ناقص در پاركينگ ها، واگذاري املاك و اموال خودروسازان و توجه به ساخت داخل را مهم ترين اولويت و محورهاي اين بسته ساماندهي عنوان كرد.
وي افزود: ما همزمان بايد به توليد توجه كنيم و از سوي ديگر اجازه ندهيم تعهدات به مشتريان باقي بماند اگرچه امروز 80 درصد توليدات براي رفع تعهدات متقاضيان و 20 درصد آن براي فروش فوري در نظر گرفته شده است.
رحماني گفت: برخي شايعه مي كنند كه پيش فروش در خودروسازي خودروهاي پرتيراژ ادامه دارد اما اين صحت ندارد و فقط 20 درصد توليدات آن هم براي فروش فوري در نظر گرفته شده است در حالي كه تاكيد اصلي عمل به تعهدات مشتريان است آن هم به قيمت توافق شده قبلي با متقاضيان هر چند اين ممكن است باعث ناراحتي خودروسازان باشد اما اين موضوع را از نظر حقوقي بررسي كردم و بايد به قيمت همان روز توافق باشد.
وزير صنعت، معدن و تجارت از بهبود روند اصلاح نواقص خودروها خبر داد و گفت: گزارشات نشان مي دهد كه وجود خودروهاي كف پاركينگ در هفته گذشته نسبت به هفته پيش از آن رشد منفي داشته است و­ تكميل خروج خودروهاي ناقص بيشتر شده است.
رحماني همچنين واگذاري املاك، اموال و همچنين شركت هاي زير مجموعه خودروسازي و سهام خودروسازان را يك اولويت مهم در بسته ساماندهي خودروسازي دانست و گفت: بر همين اساس حداكثر تا پايان سال 99 همه بخش هاي مشمول واگذاري خودروسازي بايد واگذار شود و خودروساز اگر سهام بانكي را هم در اختيار دارد، واگذار كند.
وزير صنعت، معدن و تجارت همچنين توجه به ساخت داخل را از بخش هاي مهم بسته ساماندهي خودرو عنوان كرد و گفت: ما حتما بايد شرايط را براي تسهيل داخلي سازي خودرو فراهم كنيم البته قراردادهاي منعقده امروز قطعه سازان باعث خواهد شد تا در اين زمينه در آينده اي نزديك رشد قابل توجهي داشته باشيم.

 
وزير صنعت، معدن و تجارت افزود: حتي اگر خودروسازان هم اكنون نيز گاهي اوقات قطعه سازي مي كنند، رها كنند تا قطعه سازان خود دنبال كار را بگيرند.
وي گفت: قطعه سازان بدانند ما از آنها حمايت خواهيم كرد و فضا را براي تسهيل همكاري هاي بين خودروسازان و قطعه سازان فراهم مي كنيم تا به صورت عادلانه و بلند مدت با همديگر مشاركت داشته باشند تا نتيجه اش بهبود وضعيت ساخت داخل باشد.
رحماني با بيان اينكه طبق گزارش ها 500 هزار نفر در صنعت قطعه سازي كشور مشغول كار هستند افزود: بر همين اساس گزارش شد كه 150 هزار نفر از كارگران اين صنعت بيكار شده و پيگير بيمه بيكاري بودند و 130 هزار نفر هم وضعيت معلقي داشتند كه در اين زمينه با اقدامات هوشمندانه،  تلاش كرديم وضعيت را اصلاح كنيم  از اين پس نيز فضا را به سمت بهبود قطعه سازي پيش خواهيم برد.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲°    ۳۳°