تقلب علمی زیر ذره بین وزارت علوم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 24 مهر 1400
کد خبر : ۷۱۴۰۹۹
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۸
كارشناس آموزش عالي وزارت علوم تحقيقات و فناوري گفت: تقلب هاي علمي دانشجويان زير ذره بين بررسي مسؤولان وزارت علوم قرار گرفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، كوروش اردلاني افزود: براي جلوگيري از تخلفات علمي در 2 ماه گذشته با همكاري دستگاه قضايي و پليس، 25 مؤسسه غير مجاز خريد و فروش پايان نامه و مقاله دانشجويي پلمپ شد و تمامي مدارك اين مؤسسات ضبط شده است.
وي ادامه داد: قراردادهاي مالي دانشجويان با اين مؤسسات براي خريد و فروش پايان نامه و مقاله جمع آوري شد و در ميان آن قراردادهاي رساله دكتري در رشته هاي مختلف به چشم مي خورد.
اردلاني گفت: در ميان اين قراردادها موضوعات مختلف از جمله نوع پايان نامه به طور دقيق مشخص و حتي در ازاي معرفي افراد جديد تخفيف هم براي دانشجو در نظر گرفته شده است.  
محبوبه مريدي ديگر كارشناس آموزش عالي گفت: اطلاعات دانشجويان متقاضي خريد پايان نامه و مقاله دانشجويي در قرار دادها ذكر شده و هم اكنون در حال بررسي آن ها هستيم.
وي با بيان اينكه فعاليت اين مؤسسات فقط مختص دانشجويان و قشر دانشگاهي نيست افزود: در اين قرار دادها شاهد در خواست دانش آموزان جهت تحقيق دانشجويي بوديم كه البته بيشتر اين تخلفات مربوط به دانشگاههاي غير دولتي بوده است.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵.۴°    ۲۶.۵۹°