وعده های دولت برای ساخت یک میلیون و 300 هزار مسکن
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:12 - سه‌شنبه 11 آذر 1399
کد خبر : ۷۱۴۲۳۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۷
معاون وزیر راه و شهرسازی: از یک میلیون و 300 هزار مسکن احداثی در تعهد این وزارتخانه تا پایان دو سال آینده، 500 هزار واحد مسکن مهر است که بیشتر آنها تا پایان سال تحویل داده می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حبیب‌الله طاهرخانی، مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در برنامه تیتر امشب با اشاره به جلسه امروز مدیران ارشد در حوزه مسکن با رئیس جمهور گفت: دستگاهاه ی موثر در ساخت مسکن در این جلسه، تحلیلی از بازار مسکن ارائه و راهکارهای کلانی متناسب با آن مطرح کردند.
 
او افزود: اجرای برنامه اقدام ملی تولید و عرضه مسکن در رونق شهرهای جدید تأثیر بسیاری داشته است.

طاهرخانی ادامه داد:  بر اساس طرح وزارت راه و شهرسازی قرار است امسال و سال آینده 400 هزار واحد مسکونی برای اقشار متوسط و ضعیف جامعه ساخته شود. سهم شهرهای جدید از این تعداد 200 هزار واحد مسکونی است و شرکت بازآفرینی شهری ایران و بنیاد مسکن به ترتیب متولی ساخت 100 هزار مسکن در بافت های فرسوده و شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت هستند.

 برنامه های دولت برای ساخت و تکمیل یک میلیون و 300 هزار مسکن
 
او گفت: همچنین با تکمیل، تحویل و فروش اقساطی واحدهای باقیمانده مسکن مهر که حدود 500 هزار واحد است و 400 هزار واحد مسکن روستایی در قالب طرح اقدام ملی این طرح تکمیل می شود.
 
او با اشاره به اینکه حجم کمی از مراحل تکمیل 500 هزار واحد باقی مانده است، تاکید کرد: این واحدها بالای 70 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و تمرکز اصلی بر تکمیل زیر ساخت ها است.

طاهرخانی افزود: تاکید رئیس جمهور در جلسه امروز نیز بر تکمیل زیرساخت ها بود که بر این اساس می توانیم امیدوار باشیم حجم بالایی از این مسکن تا پایان سال تکمیل و عرضه شود.  
 
معاون وزیر راه با بیان اینکه برنامه اقدام ملی سه وجه دارد، افزود: یک بخش مربوط به بازافرینی شهری از محل صندوق توسعه ملی است. بخش دیگر به منایع تامین در بخش بنیاد مسکن و حوزه شهرهای جدید مرتبط است که تامین تسهیلات با نرخ های معمول از مباحث مهم جلسه امروز و تاکید رئیس جمهور بر آن بود.
 
او گفت: بر این اساس سهم مسکن از تسهیلات اعطایی بانک ها متناسب نبوده و باید نرخ اعطایی به تسهیلات مسکن به 20 درصد برسد.

 افزود: برنامه شرکت عمران شهرهای جدید ایران در سال 98 تکمیل مسکن مهر با تمام زیرساخت‌های مورد نیاز آن است. ما مسکن مهر را به صورت محیط مسکونی مناسبی تحویل مردم خواهیم داد.
 
معاون عمرانی وزیر کشور دیگر میهمان برنامه گفت: تحرک در بازار مسکن وابسته به تامین مالی و به جریان انداختن پروانه ساخت و مجوزها است.

مهدی جمالی‌نژاد افزود: بازار مسکن عامل مهمی در راه اندازی مناسبات مالی دیگر و رشد اقتصادی در جامعه است.
 
او سپس به نقش شهرداری ها در ساخت مسکن ارزان قیمت اشاره و خاطرنشان کرد: شهرداری ها برای تشویق ساخت و ساز می توانند پروانه ساخت رایگان بدهند و بر این اساس، باید در پی راهکارهای جدیدی بود تا ساخت و سازها رونق یابد. 
 
برنامه های دولت برای ساخت و تکمیل یک میلیون و 300 هزار مسکن
 
او به تامین زمین برای ساخت مسکن امید اشاره کرد و گفت: اگر واگذاری زمین برای ساخت این نوع مسکن از طریق دستگاهها صورت بگیرد ساخت مسکن امید تسریع خواهد یافت. 
 
معاون عمرانی وزیر کشور درباره تامین مسکن برای کارمندان دولت گفت: جمع آوری سرمایه های خورد مردم و کارمندان در جلسه امروز مورد بحث قرار گرفت و بخشی از تصمیم گیری ها به تامین مسکن این قشر مرتبط می شود.

مهدی جمالی‌نژاد به مشکلات ساخت و ساز در بافت های فرسوده شهری اشاره کرد و افزود: بسته های تشویقی بانکی و امتیازهای شهرداری ها برای ساخت هسته های مرکزی شهری در نظر گرفته شده است. 
 
 
مهدیان معاون بنیاد مسکن میهمان تلفنی برنامه از افزایش تسهیلات ساخت واحد‌های مسکونی روستایی به 40 میلیون تومان خبر داد و گفت: هم اکنون پرداخت این تسهیلات به تمامی استان‌ها ابلاغ شده است و تا کنون بیش از 110 هزار واحد مسکونی روستایی برای دریافت این تسهیلات قرارداد منعقد کرده اند . 60 هزار واحد شهری تا پایان سال تحویل متقاضیان می شود.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۲°