کوربین: عامل اصلی تنش، آمریکاست
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:02 - جمعه 07 آذر 1399
کد خبر : ۷۱۴۳۱۲
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۵
جرمی کوربین و جان کربی در مصاحبه های جداگانه گفتند آمریکا عامل اصلی تشدید تنش در منطقه خلیج فارس است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، جرمی کوربین, رهبر حزب کارگر انگلیس, دونالد ترامپ, رئیس جمهوری آمریکا را در ارتباط با تشدید تنش در خلیج فارس مقصر دانست و خواستار آزادی نفتکش آن کشور شد.
به گزارش ایندیپندنت, کوربین در توئیتی نوشت, نفتکش انگلیس و خدمه آن که در اختیار ایران قرار دارند باید آزاد شوند. تشدید تنش خطر تقابل بیشتر را افزایش می دهد و همه طرف ها باید خویشتنداری نشان دهند.
کوربین در ادامه افزود, اقدام ترامپ در پاره کردن توافق هسته ای ایران, آتش تقابل را شعله ور کرد. مذاکره برای برقراری مجدد توافق به منظور خنثی کردن خطر درگیری در خلیج فارس ضروری است.

خروج از برجام، عامل تنش

همچنین مقام سابق آمریکایی تصریح کرد آمریکا عامل اصلی تشدید تنشهای اخیر در منطقه است و خروج از برجام و اعمال تحریمها علل اصلی این تنشها است.
به گزارش شبکه تلویزیونی سی ان ان، دریاسالار دوم جان کربی از امرای بازنشسته ارتش امریکا و سخنگوی سابق وزارت دفاع و وزارت امورخارجه آمریکا در گفگو با این شبکه از واشنگتن گفت: بخش اعظم تنشهای جاری در منطقه ناشی از این است که دولت دونالد ترامپ از توافقنامه هسته ای خارج شد، تحریمهای بیشتری علیه ایران اعمال کرد و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را به عنوان گروهی تروریستی اعلام کرد.

برچسب ها: کوربین ، تنش ، آمریکا ، کربی
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶°    ۱۲°