جزئیات سوختگیری با کارت سوخت شخصی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:34 - جمعه 09 خرداد 1399
کد خبر : ۷۱۴۴۴۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۹
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی: استفاده از کارت سوخت شخصی که به تدریج در کل کشور اجرایی می شود از قاچاق سوخت و سوء استفاده از کارت های سوخت جلوگیری می کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 وکیل زاده در برنامه گفتگوی 18:30 شبکه خبر با یادآوری اجباری شدن استفاده از کارت سوخت شخصی از 20 مرداد گفت: کسانی که کارت سوخت نداشتند و از طریق «دولت همراه» کارت بانکی معرفی کرده بودند تا به جای کارت سوخت استفاده کنند، اسامی همه آنها برای صدور کارت سوخت اعلام شده و به زودی کارت سوخت به در منازل آنها ارسال می شود.  
 
 او با اشاره به این که لزوم استفاده از کارت سوخت ابتدا در کلان شهرهای تهران، کرج و اصفهان اجرا می شود افزود: طرح کم کم و بعد از 2 یا 3 ماه در دیگر کلان شهرها و کل کشور نیز اجرا می شود.
 
جزئیات سوختگیری با کارت سوخت شخصی 
 
وکیل زاده گفت: در ابتدا اجرای طرح تا مردم به استفاده از کارت سوخت شخصی عادت کنند ممکن است سوخت به آنها عرضه شود منتها با کمی سختگیری و یا محدودیت در کمیت بنزین مثلا به جای 40 لیتر 20 لیتر تا اینکه همه کارت سوختشان را تهیه یا فعال و از آن استفاده کنند.
 
او رمز پیش فرض کارتهای سوخت را 4 رقم شماره ملی فرد صاحب کارت اعلام کرد و گفت: کسانی که رمز کارت سوختشان را تغییر داده اند و آن را فراموش کرده اند می توانند با مراجعه به سایت شرکت ملی پخش و یا از طریق تماس با شماره 09627 از همکاران ما کمک و راهنمایی بگیرند. در سایت همه اطلاعات لازم وجود دارد و راهنمایی شده که شهروندان با کارت های مخدوش و آسیب دیده چه کار باید بکنند.
 
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی همچنین گفت: بنزین هم خودش قاچاق می شود و هم می تواند در مناطق مرزی خدمت لجستیک قاچاق دیگر کالاها قرار بگیرد و هدف اصلی استفاده از کارت سوخت جلوگیری از قاچاق سوخت و نیز سوء استفاده از کارت های سوخت شخصی است این کار سبب می شود یارانه سوخت در سرزمین خودمان و برای مردم خودمان هزینه شود.   
 
وکیل زاده با اشاره به اینکه استفاده از کارت سوخت آمار مختلفی را درباره میزان مصرف با توجه به نوع و کلاس خودروها در اختیار ما قرار می دهد افزود: جلوگیری از قاچاق سوخت خود به خود باعث کاهش مصرف سوخت و هدر رفت منابع ملی می شود.
 


پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲°    ۳۵°