با هر توان با معامله قرن مخالفت می کنیم

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:16 - سه‌شنبه 01 بهمن 1398
کد خبر : ۷۱۴۶۹۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۸
نایب رئیس جنبش حماس با حضور در استودیوی شبکه خبر گفت: همه گروه های فلسطینی در مقابل طرح معامله قرن متحد هستند و این طرح آمریکایی صهیونیستی به نتیجه نخواهد رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
صالح العاروری گفت: معامله قرن یک طرح صهیونیستی - امریکایی است که دولت آمریکا در جهت حمایت از رژیم صهیونیستی برای تسلط بیشتر بر ملت فلسطین قصد اجرای آن را دارد تا ملت فلسطین بدون حاکمیت و حق و حقوق باشند، این اعتراف آمریکا بود که قدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت شناخت.
 
او افزود: ما از دو محور با این طرح مخالفت می کنیم؛
 
محور اول: توافق ملی و گسترده در مخالفت با معامله قرن و مبارزه با آن با هر توانی داریم. همه جریان ها و گروههای فلسطینی، اسلامی و فتح و گروههای مخالف با معامله قرن نیز با هم متحد هستند که در صورت همبستگی نیروهای فلسطینی و وحدت معامله قرن اجرایی نخواهد شد.
 محور دوم:در سطح میدانی نیز و از طریق تظاهرات بازگشت و نظامی حاضر به گسترش مقاومت هستیم.
 
 او در ادامه افزود: آمریکا و متحدانش مثل انگلیس ضد فلسطین هستند و تمایل شدیدی بر اجرای معامله قرن هستند . اما معامله قرن کل منطقه را در بر می گیرد چون آنها فقط به فکر منافع رژیم صهیونیستی و از بین بردن حق و حقوق فلسطینیان هستند.
 
رژیم اسرائیل به دنبال عادی سازی و به رسمیت شناختن خود در منطقه است و می خواهد حقوق ملت فلسطین را از بین ببرد.
 
 نایب رئیس دفتر سیاسی حماس گفت: امروز نیز نیروهای صهیونیستی به خانه های فلسطینی هجوم بردند و صدها فلسطینی را آواره کردند.
 
فلسطینی ها همانطور که از قدس با  دست خالی حمایت می کنند در برابر نیروهای صهیونیستی نیز مقاومت می کنند.
 
نایب رئیس دفتر سیاسی حماس  درباره حفر تونل های رژیم صهیونیستی در زیر مسجد الاقصی گفت: از زمان اشغال قدس نیز شاهد اینگونه تهاجمات بوده ایم.
 
نیروهای صهیونیستی با هدف اینکه ثابت کنند اینجا متعلق به صهیونیست هاست و هدف تخریب مسجد الاقصی اقدام به حفاری تونل ها می کنند. این اقدامی از طرف آمریکا برای کمک به صهیونیست هاست.
 
رژیم صهیونیستی برای امت اسلامی و عربی خطر است 
نایب رئیس دفتر سیاسی حماس درباره توان مقابله فلسطین و مقاومت در برابر اسرائیل گفت: محاصره بر مقاومت و ملت فلسطین تحمیل شده است اما در غزه محاصره شدیدتر است چون مقاومت متمرکز شده است و ملت ما در برابر اسرائیل ایستاده اند و تسلیم نخواهند شد.
 
صالح العاروری درباره توان دفاعی مردم غزه و حماس افزود: اسرائیل طبق فرموده امام خمینی غده سرطانی است که باید از بین برود بنابراین قدرت های مقاومت با گسترش در منطقه به صورت صحیح علیه این غده سرطانی مبارزه خواهد کرد.
 
او در ادامه گفت: پیشرفت مقاومت از سنگ به موشک عنایت الهی بود که در راس آن جمهوری اسلامی ایران و حزب الله از مقاومت حمایت جدی داشته اند.
 
نایب رئیس دفتر سیاسی حماس در ادامه گفت: درگیری ها با رژیم صهیونیستی به علت قدرت مقاومت کوتاه شده است و همانطور که در جنگ 33 روزه شاهدبودیم مقاومت به خوبی استقامت کرد و رژیم اشغالگر نتوانست اهداف خود را محقق کند.
 
صالح العاروری گفت: در مذاکره با رژیم صهیونیستی نمایندگان ما به این نتیجه رسیدند که مذاکره بعد از گذشت 30 سال  هم هیج نتیجه ای ندارد چون وحشی گری افزایش یافته است بنابراین مقاومت می تواند اشغالگران را از فلسطین خارج کند.
 
او درباره همکاری مقاومت با حزب الله افزود: حزب الله بسیار تاثیر گذار است و پیروزی های زیادی بدست آورده است که رژیم صهیونیستی را مجبور به فرار کرده است. حزب الله در برابر مقاومت متعهد است و همیشه از مقاومت حمایت کرده است.
 
او درباره دیدار با رهبر معظم انقلاب اسلامی افزود: ما سیاست ها و مواضع ایشان را پیگیری می کنیم، ایشان همیشه از فلسطین حمایت کرده اند. سیاست های ایران برای مقابله با رژیم صهیونیستی هم در حد اظهار است هم عملی.
 
حمایت های ایران از مقاومت همیشه بوده است و از مواضع ایران و حمایت از مقاومت و قضیه فلسطین تشکر می کنیم. 
 
جمهوری اسلامی ایران در همه زمینه ها در کنار فلسطین و مقاومت بوده است و ضد رژیم صهیونیستی و طرح آمریکایی بوده است و از طرف جنبش مقاومت درود می فرسیتم به مواضع همیشگی جمهوری اسلامی ایران درباره فلسطین و مقاومت.
 
او افزود: از دیدار با حضرت آیت الله خامنه ای خوشحالم و روحیه گرفتیم.  رهبر جمهوری اسلامی ایران عملا از فلسطین و جنبش مقاومت حمایت کرده است.
 
صالح العاروری درباره انتظار از کشورهای عربی و اسلامی گفت: فلسطینیان می خواهند حق زندگی داشته باشند اما  استعمار غربی و افراد مسلح علیه ملت فلسطین اقدام می کنند و متاسفانه پوشش کشورهای غربی نیز جنایت های رژیم صهیونیستی را حمایت کرده اند و در برابر نقض حقوق بشر این رژیم ضعیف عمل کرده اند و سکوت کرده اند و فقط تماشاگر بوده اند.
 
 او افزود: جنگ مذهبی و طایفه ای در منطقه فکر رژیم صهیونیستی است. "شیمون پرز" نیز همیشه بر جنگ شیعه و سنی و درگیری امت عربی و اسلامی و شیعه و سنی تاکید داشت.
 
او افزود: درگیری ها در طول تاریخ جنگ سیاسی بوده تا جنگ مذهبی و تثبیت جنگ شیعه و سنی خدمتی به رژیم صهیونیستی و اهداف آمریکاست که شیعه و سنی باید هوشیار و متحد باشند و فریب آنها را نخورند.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱°    ۵°