ثبت رکورد تعویض موتور ایرباس در کمتر از یک روز
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 14 آذر 1400
کد خبر : ۷۱۵۲۳۹
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۵
کارشناسان هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران به ثبت رکورد تعویض موتور ایرباس 600-300 A در کمتر از 17 ساعت موفق شدند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، سیدحسام الدین سیدین معاون مهندسی و تعمیرات ایران ایر در حاشیه رونمایی از هواپیمای ایرباس 600-300 ایران‌ایر که برای پروازهای حج در حال آماده‌سازی است، در جمع خبرنگاران گفت: قسمت مهندسی و تعمیرات هما وظیفه تعمیر و تامین سلامت هواپیماها را بر عهده دارد و طبق برنامه‌های مدون و دستورالعمل‌های طراحی شده تمامی اجزا، سیستم ها و بدنه هواپیما تحت کنترل است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در جریان حج تمتع امسال، تمامی پروازها بر عهده هما است، افزود: از پیش از آغاز عملیات حج تمتع، اقدامات گسترده‌ای در زمینه فنی هواپیما داشتیم و همه هواپیماهای مورد استفاده در حج، پیش از آغاز پروازها مورد چک و بازرسی قرار گرفت.

معاون مهندسی و تعمیرات ایران‌ایر افزود: با توجه به اینکه مانیتورینگ فنی هواپیماها همواره در حال انجام است، متوجه شدیم موتور شماره یک ایرباس A 600-300 نیاز به تعویض دارد و این هواپیما، اگرچه عملیاتی است و ایراد خاصی ندارد؛ اما لازم بود تا موتور آن تعویض شود. به همین منظور، به مدت یک روز این ایرباس از رده عملیاتی خارج شد و موتور دیگری که در کارگاه موتور ایران ایر تهیه شده بود، به جای موتور شماره یک آن نصب شد.

به گفته سیدین، تمامی مهندسان و تکنسین‌های هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در طول مدت عملیات حج به شهرها و فرودگاه هایی که در آن عملیات حج برگزار می‌شود، سفر می‌کنند تا هر کدام از هواپیماهای هما که نیاز به تعمیر و بازرسی داشته باشد، مانیتورینگ شوند.

وی ادامه داد: ایرباس 600-300 ایران ایر در طول یک روز، مورد تعویض قرار گرفت؛ اما در شرایط عادی تعویض موتور هواپیما تا سه روز به طول می‌انجامد، این اقدام در نوع خود یک رکورد محسوب می‌شود.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۰.۷۹°    ۱۱.۹۹°