آموزش مقاطع عالی با اشتغال تناسب ندارد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:45 - پنجشنبه 23 مرداد 1399
کد خبر : ۷۱۵۳۱۱
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۱
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: آموزش در دانشگاه ها متناسب با اشتغال موجود در جامعه نیست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، علی لاریجانی در دیدار  رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای و مدیران کل ستادی و استانی این سازمان با بیان این که تولید کشور برای به حرکت در آمدن به تکیه گاه نیاز دارد، گفت: موتور حرکت تولید کشور، آموزش فنی و حرفه ای است.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که جریان آموزش در دانشگاه ها متناسب با اشتغال موجود در جامعه نیست، افزود: در سال رونق تولید، آموزش فنی و حرفه ای می تواند به اقتصاد کشور و تحرک چرخ های توسعه کمک کند.
رئیس قوه مقننه کشورمان، با بیان اینکه تجهیزات آموزش فنی و حرفه ای در برخی مناطق قدیمی بوده و با آموزش های امروز تناسبی ندارد، افزود: شِبه دولتی اداره کردن سازمان فنی و حرفه ای به صلاح نیست و این سازمان باید درآمدزا باشد.
وی با تأکید بر این که سند آموزش فنی و حرفهای باید برای استانها با لحاظ شرایط آنها تدوین شود، تأکید کرد: آموزش های فنی و حرفهای در استانهای کمتر توسعه یافته، مردم را نجات داده و تأثیری حیاتی و تحول بخش بر اشتغال در این استان ها می گذارد و باید به این استانها توجهی ویژه شود.
دکتر لاریجانی با بیان اینکه آموزش های فنی و حرفه ای باید با کمک دانشگاهها گسترش یابد، افزود: این سازمان باید با دانشگاهها قرارداد منعقد و از ظرفیت کارگاه ها و آزمایشگاه های آنها استفاده کند.
وی ادامه داد: در شرایط کنونی که کشور با مشکلات اقتصادی مواجه است، باید ظرفیتهای بخشهای مختلف احصاء و از این ظرفیتها برای رونق تولید در کشور استفاده شود.
رئیس قوه مقننه با بیان اینکه بخش خصوصی، سازمان آموزش فنی و حرفه ای را زنده میکند و به سوی تحرک و پویایی سوق می دهد، تصریح کرد: باید افرادی که توسط این سازمان تعلیم داده میشوند به بازار کار نزدیک و جذب آن شوند.
دکتر لاریجانی مهارت آموزی افراد در دوران خدمت سربازی و همچنین آموزش مهارت کار  به زندانیان را ضروری بر شمرد و گفت: سازمان آموزش فنی و حرفه ای باید درآمد خلق کند و برای این منظور  از نگاه دولتی فاصله گرفته و نگرش توسعه ای پیدا کند.
"سلیمان پاک" رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای سرشت رئیس سازمان فنی و حرفه ای در ابتدای این نشست، گزارشی از نحوه اقدامات این سازمان برای افزایش اشتغال در کشور و همچنین کیفی سازی آموزش های این سازمان ارائه کرد.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۸°