دزدی دریایی انگلیس، یادآور جنایت‌های روباه پیر

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:14 - چهارشنبه 13 فروردين 1399
کد خبر : ۷۱۵۶۵۱
تاریخ انتشار : جمعه ۰۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۳
امام جمعه موقت تهران: دزدی دریایی انگلیسی‌ها یادآور انبوه جنایت‌های این روباه پیر است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، آیت الله سید احمد خاتمی در خطبه دوم نماز جمعه تهران با اشاره به ۵ مرداد سالگرد عملیات مرصاد افزود: این عملیاتی بود که منافقین با همدستی صدام به غرب کشور حمله کردند و به خیال بچه گانه شان می‌خواستند به این کشور آسیب برسانند، اما توطعه آن‌ها خنثی شد.
وی با اشاره به اینکه بازیگر اصلی این میدان آمریکا بود گفت: رزمندگان ما صاعقه وار بر این جنایتکاران هجوم آوردند و کمر منافقین را شکستند.

امام جمعه موقت تهران افزود: ۸۰ درصد منافقین در این عملیات به کلی از بین رفتند.
آیت الله سید احمد خاتمی پیروزی در این عملیات بزرگترین شکست برای امریکا، رژیم صهیونیستی، صدام و منافقین بود.
وی با اشاره به اینکه منافقین همان داعش‌های اول انقلاب هستندافزود: آنچه در رابطه با داعش شنیدید تجسم یافته اش همان منافقین هستند.
امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: منافقین ۱۷ هزار نفر را با ترور جنایتکارانه به شهادت رساندند.
وی ترور‌های منافقین را بسیار وحشیانه توصیف کرد و به نمونه‌هایی از جنایت‌های منافقین پرداخت.
آیت الله سید احمد خاتمی گفت: امروز هم منافقین ذلیل‌تر از گذشته و نوکر محض آمریکا و رژیم صهیونیستی شده اند و به فضل خدا منافقین ذلیل اند و هر روز ذلیل‌تر خواهند شد.
خطیب نماز جمعه این هفته تهران به سه شنبه هشتم مرداد دوازدهمین سالگرد ارتحال فقیه پارسا مرحوم آیت الله مشکینی اشاره کرد و افزود: ایشان عالمی فقیه و مفسر بود که ۵۰ جلد کتاب از ایشان به یادگار مانده است.
وی گفت: از ایشان شاگردان زیادی باقی مانده است که در سراسر کشور خدمتگزار مردم هستند.
وی مرحوم آیت الله مشکینی را بعنوان عالمی انقلابی که عمرش با ولایت سپری شد یاد کرد و افزود: ایشان هم با امام بود و هم با مقام معظم رهبری همراه بود.
وی افزود: آیت الله مشکینی عالمی عامل و استاد برجسته اخلاق بود.
آیت الله سید احمد خاتمی گفت: این روز‌ها هم ایام ارتحال داماد مرحوم آیت الله مشکینی، مرحوم آیت الله سید علیرضا حائری است بزرگی که از شاگردان نه تنها درس بلکه از شاگردان جهاد شهید آیت الله صدر بود و یکپارچه غیرت دینی داشت.
وی همچنین به ۵ مناسبت دیگر اشاره کرد و گفت:: در مناسبت اول، دزدی دریایی انگلیسی‌ها یادآور انبوه جنایت‌های این روباه پیر است.
خطیب نماز جمعه تهران از انگلیس بعنوان روباه استعمارگر یاد کرد و افزود: وقتی شروع کردم موارد جنایات و کیفرخواست این دولت استعمارگر را شمردم به ۳۷ بند رسیدم.
وی افزود: از ۳۷ بند من ۸ مورد آن را برای شما بیان می‌کنم.
آیت الله سید احمد خاتمی گفت: با بیان این موارد شما متوجه خواهید شد که چرا مردم ایران تا این حد از این روباه مکار استعمارگر نفرت دارند.
وی افزود: دولت سیاه انگلیس در تکه پاره کردن و تجزیه ایران در خط مقدم است.
خطیب نماز جمعه تهران سال‌های ۱۸۷۲ و ۱۹۰۱، ۱۸۵۷، ۱۸۸۷، ۱۹۸۱ میلادی را نمونه‌هایی از تلاش دولت انگلیس برای تجزیه ایران دانست.
وی با بیان اینکه دولت انگلیس در غارت کشور هم در خط مقدم است افزود: قرارداد رویترز در سال ۱۸۷۲، ۱۹۰۱ و ۱۸۹۰ نمونه‌هایی از آن است.
امام جمعه موقت تهران گفت: در قحطی بزرگ جنگ جهانی اول در سال ۱۹۱۷ تا ۱۹۱۹، ۴۰ درصد مردم ایران معادل ۸ تا ۱۰ میلیون نفر از گرسنگی مردند و انگلیس جنایتکار خط مقدم این قحطی بود.
آیت الله سید احمد خاتمی دخالت‌های وحشیانه و سرکوب گرانه علیه ملت را نمونه‌هایی از اقدامات انگلیس برشمرد و گفت: به انحراف کشیدن انقلاب مشروطیت، اعدام مجتهد بزرگ آیت الله شیخ فضل الله نوری، روی کار آوردن رضاخان قلدر و پسر خبیثش، کوتای ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲، آموزش ساواکی‌های جنایتکار و پشتیبانی از آن‌ها که منجر به شهادت و مجروح شدن تعداد زیادی از مبارزان شد، ایجاد و حمایت فرقه ذاله بابیت و بهائیت، آوردن و ترویج مواد مخدر در ایران از دوره صفویه نمونه‌هایی از جنایت انگلیس در پیش از انقلاب است.
وی همچنین در ادامه سخنان خود به توطئه‌های مدام دولت انگلیس علیه ملت ایران پس از پیروزی انقلاب اشاره کرد و گفت: کمک به صدام در طول ۸ سال جنگ تحمیلی، همکاری با آمریکا در تحریم‌های مکرر علیه ایران و تلاش در جهت همراه کردن دیگر کشور‌ها با سیاست‌های ضد ایرانی آمریکا، حمایت بی پرده و مستمر از اشخاص و گروه‌های برانداز جمهوری اسلامی، حمایت از فتنه‌های سال ۱۳۷۸ و ۱۳۸۸، از دلایل تنفر مردم از دولت انگلیس است.
آیت الله سید احمد خاتمی گفت: طی چند هفته گذشته ما حدود ۷ اظهار و اقدام انقلابی در کشور داشتیم که قابل قدرانی است.
وی افزود: هیچگاه شیرینی آن برخوردی که مقام معظم رهبری در دیدار نخست وزیر ژاپن با ایشان داشتند، در تحقیر ترامپ و دولت آمریکا از کام ما نرفته و نخواهد رفت.
خطیب نماز جمعه این هفته تهران گفت: در دو هفته اخیر پیام‌های عزت و ذلت ناپذیری از ایران مخابره شد، این پیام که ما حاضر نیستیم زیر بار زور برویم، در برابر قلدری تسلیم نمی‌شویم و به اسم مذاکره کنار میز تسلیم نمی‌نشینیم این‌ها پیام انقلاب اسلامی است.
وی تصریح کرد: این پیام‌ها جنس دیگر هیهات من الذله است.
آیت الله سید احمد خاتمی به اقدام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکا اشاره کرد و گفت: این اقدام نماد اقتدار نظام اسلامی و نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران بود.
وی گفت: نفتکش انگلیس در تنگه هرمز باتخلف، قوانین دریایی را زیرپا گذاشته بود، اما قدرتمندانه عزیزان ما آن را توقیف کردند.
وی افزود: روزی روزگاری این روباه مکار در ایران دولت عوض می‌کرد و دولت سر کار می‌آورد، اما امروز به فضل خدا به ذلت اینچنینی افتاده است.
خطیب نماز جمعه این هفته تهران گفت: دیپلمات‌های ما هم حواسشان باشد در برابر میانجی‌هایی که می‌خواهند میانجی گری کنند اینطور موضع شجاعانه و عزتمندانه بگیرند.
وی افزود: اقدام سربازان گمنام امام زمان (عج) در دستگیری ۱۷ جاسوس آمریکایی، اقدامی عملی و انقلابی بود که به موقع اعلام و اقدام شد و دستگاه قضا حکمشان را صادر کرده.
آیت الله سید احمد خاتمی از کاهش تعهدات برجامی بعنوان اقدامی ستودنی یاد و از آن قدردانی کرد و با اشاره به آیاتی از قرآن کریم گفت: اروپائی‌ها و امریکائی‌ها ۱۱ پیمانشان را زیرپا گذاشتند و با کمال وقاحت می‌گویند شما برخورد نداشته باشید.
وی افزود: هم عقل، هم قرآن به ما دستور می‌دهد برخورد داشته باشیم و برخورد هم همین است که مسئولان ما انجام می‌دهند.
خطیب نماز جمعه این هفته تهران گفت: خواست ملت هم این است که راه کاهش تعهدات برجام را مسئولان ادامه دهند.
آیت الله سید احمد خاتمی به اقدام انقلابی نیروی انتظامی با بی حجابی اشاره کرد و گفت: بی حجابی در نظام جمهوری اسلامی جرم مشهود است و وظیفه نیروی انتظامی است که در برابر جرم مشهود بایستد.
وی افزود: این روز‌ها خیلی صحبت از کار فرهنگی می‌شود، اما باید کار فرهنگی و اجرایی با هم باشد.
خطیب نماز جمعه این هفته تهران گفت: کسانی که به وظیفه خودشان عمل نمی‌کنند لااقل به این خدمتگزاران خسته نباشید بگویند و با اظهارات نسنجیده شان قانون شکنان را جری نکنند.
آیت الله سید احمد خاتمی افزود: امروز دل متدینین از بدحجابی‌ها و بی حجابی‌های گسترده خون است.
وی تصریح کرد: متدینین این نظام و انقلاب را حفاظت و پاسداری کرده و می‌کنند بنابراین سخن از تقابل نیست بلکه سخن از امنیت جامعه است.
خطیب نماز جمعه این هفته تهران گفت: امنیت اخلاقی و روانی این جامعه در سایه رعایت حجاب است.
آیت الله سید احمد خاتمی با اشاره به دیدار هیئت فلسطینی با مقام معظم رهبری افزود: صهیونیست‌ها دو چیز را خوش دارند یکی اینکه مسئله فلسطین از یاد‌ها برود و فلسطین یک مسئله عربی بماند، اما امام راحل (ره) با بنیان نهادن روز قدس این دو توطئه را خنثی کرد.
وی افزود: مقام معظم رهبری در این دیدار فرمودند جمهوری اسلامی در قضیه فلسطین کاملا جدی است و در این زمینه با هیچ کشوری در دنیا رو در بایستی ندارد.
خطیب نماز جمعه تهران تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران و همه آزادگان عالم معامله قرن را خیانت قرن می‌دانند و در برابر آن ایستاده و مقاومت می‌کنند.
آیت الله سید احمد خاتمی با اشاره به دو حکم مقام معظم رهبری به ریاست بنیاد مستضعفان و ریاست کمیته امداد گفت:: یک نکته در دو حکم بود و هر دو حکم بر این نکته تاکید داشتند که به فکر تهی دستان باشید و تهی دستان هم به معنای کسانی که گدایی می‌کنند نیست بلکه منظور افرادی هستند که براحتی نمی‌توانند زندگی شان را اداره کنند.
وی تصریح کرد: توانمندسازی تهی دستان و ایجاد درآمد با ثبات برای خانواده‌های تهی دست و رعایت کرامت و حرمت کمک شوندگان از محور‌هایی بود که مقام معظم رهبری در احکام این دو مسئول بر آن تاکید کردند.
خطیب نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به اخباری که در رسانه‌ها درباره وضعیت بد جسمانی شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر مسلمانان نیجریه منعکس شده است، افزود: این عالم بزرگ امروز زندانی ارتش است، تعدادی از فرزندان او را کشتند و باقیمانده فرزندان و همسرش در محاصره پلیس هستند.
وی گفت: به دولت نیجریه می‌گوییم همه می‌دانند که این بلایی که بر سر شیخ ابراهیم زکزاکی می‌آید بلایی است که رژیم عربستان و و رژیم صهیونیستی می‌آورد بنابراین با طناب پوسیده این‌ها به چاه نروید که شما هم به قعر چاه خواهید رفت.
آیت الله سید احمد خاتمی افزود: حالا که انقلاب اسلامی آغوشش را باز کرده و آماده است تا بیمار شما را بپذیرد و درمانش کند، این دعوت خیرخواهانه را بپذیرید و بدانید اگر هر بلایی سر این رهبر مجاهد مسلمان بیاید شما در خط مقدم جنایت هستید.
نماز جمعه ظرفیت ارزشمند نظام اسلامی است
نماز جمعه ظرفیتی ارزشمند برای نظام اسلامی و تریبون ولایت است و از هرگونه جناح و باند مبراست و باید رهنمود‌های ولایت در آن تبیین شود
آیت الله سیداحمد خاتمی در خطبه اول نماز جمعه اظهار داشت: ائمه جمعه باید در نماز جمعه با مطالعه سخن بگویند، تحلیل‌های جذاب ارائه دهند، خود را مدیون مردم بدانند و اختصار را رعایت کنند.
وی افزود: ستاد‌های نماز جمعه هم برای برپایی نماز جمعه زحمات زیادی می‌کشند، ولی باید این تلاش‌ها بیشتر شود و برای تکریم نمازگزار همه امکانات از جمله محل مناسب، سرمایش و گرمایش به بهترین نحو در نظر گرفته شود.
امام جمعه موقت تهران گفت:​ رسانه‌های شنیداری، مکتوب، فضای مجازی و مخصوصاً رسانه‌های دیداری نیز باید به نماز جمعه کمک کنند و دنبال تخریب نباشند چرا که تخریب نماز جمعه سرمایه سوزی است.
آیت الله خاتمی افزود: بحمدالله صدا و سیما برای ترویج نماز جمعه همواره تلاش‌های زیادی کرده که انتظار می‌رود این تلاش‌ها بیشتر شود.
وی گفت:​ مردم هم باید حساب بیشتری برای نماز جمعه باز کنند مخصوصاً جوانان چرا که تقویت نماز جمعه تقویت سرمایه‌های کشور است و نماز جمعه همیشه در عرصه‌های مختلف از جمله سیاسی، انتخابات و حوادث همیشه سرآمد بوده است.
امام جمعه موقت تهران ادامه داد: این نماز عبادی سیاسی به عنوان عمل صالح برجسته و در پرونده اعمال انسان ثبت می‌شود.
آیت الله خاتمی گفت:​ مومنان باید برای نماز جمعه جایگاه ویژه‌ای قائل باشند و آن را در اولویت برنامه هایشان قرار دهند، نکند به خاطر هر برنامه‌ای از نماز جمعه غافل شویم یعنی آن که بدانید نماز جمعه گره خورده به ایمان شماست.
وی افزود: باید به خطبه‌ها نیز بهای بیشتری داده شود خطبه‌هایی که دل‌ها را متوجه خدا می‌کند همان طور که در نماز‌های یومیه تشویق به اقامه در اول وقت شده در نماز جمعه هم توصیه شده که شتاب کنید و در اوایل این نماز حضور یابید.
امام جمعه موقت تهران ادامه داد: نکته قابل توجه این است که در نماز جمعه تمام توجه به نماز باشد مبادا اموالتان شما را از ذکرالله بازدارد که یک مثال مهم ذکرالله همین نماز جمعه است در رفتن به نماز جمعه بشتابید و به اولادتان بگویید که میهمانی‌ها را جوری تنظیم کنند که نماز جمعه در متن این میهمانی باشد به این معنا که به کارهایتان بگویید نماز دارم و به نمازتان نگویید کار دارم.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶°    ۱۶°