اشمید: برجام باید حفظ شود

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:41 - يکشنبه 04 اسفند 1398
کد خبر : ۷۱۶۳۶۶
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۹
بیانیه رئیس کمیسیون مشترک برجام؛
رئیس کمیسیون مشترک برجام، تعهدات هسته ای ایران و لغو تحریم ها را اساس برجام دانست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
در پایان نشست دیروز کمیسیون مشترک برجام در وین، هلگا اشمید، رئیس این کمیسیون بیانیه‌ای صادر کرد.
 
در این بیانیه، پایبندی ایران به تعهدات هسته ای و لغو تحریم ها دو موضوع اصلی برجام خوانده شده، اما اشاره ای به بدعهدی اروپا و امریکا در عمل به تعهداتشان نشده است.
 
در این بیانیه آمده است:

«نشست فوق‌العاده کمیسیون مشترک برجام در تاریخ ۶ مردادماه ۱۳۹۸ به درخواست فرانسه، آلمان و انگلیس و جمهوری اسلامی ایران در شهر وین اتریش برگزار شد. این نشست به منظور بحث در مورد ضرورت اجرای کامل و موثر برجام در تمام جوانب آن برگزار شد.

کمیسیون مشترک به ریاست خانم هلگا اشمید به نیابت از خانم فدریکا موگرینی، نماینده عالی اتحادیه اروپا، و با حضور اعضای E۳+۲ (شامل چین، فرانسه، آلمان، روسیه و انگلیس) و ایران در سطح معاونان و مدیران سیاسی وزرای خارجه برگزار شد.

بر اساس مفاد برجام، کمیسیون مشترک مسئولیت نظارت بر اجرای توافق هسته ای را بر عهده دارد.

شرکت‌کنندگان بر تدوام تعهدشان به حفظ برجام تاکید کردند. آنها یادآوری کردند که تعهدات هسته‌ای و رفع تحریم‌ها دو بخش اساسی توافق هستند.
همچنین بر مفاد تعهدات مندرج در بیانیه‌های رئیس، متعاقب نشست‌های قبلی کمیسیون مشترک تاکید مجدد داشتند و به طور خاص تداوم گفتگوها در سطح کارشناسی در خصوص موضوعات مرتبط با رفع تحریم‌ها و موضوعات هسته‌ای مورد تاکید مجدد قرار گرفت.

شرکت‌کنندگان بر حمایت قاطع و مسئولیت جمعی اعضا برای تداوم پروژه‌های هسته‌ای (به‌طور خاص پروژه اراک و فردو) که بخشی اصلی از برجام به‌منظور حصول اطمینان از ماهیت کاملاً صلح‌آمیز برنامه هسته‌ای ایران است، تاکید داشتند.

برگزاری نشست کمیسیون مشترک در سطح وزرای خارجه در آینده نزدیک مورد توافق واقع شد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۶°