جانسون هو شد

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:25 - چهارشنبه 07 خرداد 1399
کد خبر : ۷۱۶۶۵۳
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۶
نخست وزیر انگلیس در اسکاتلند "هو"شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

نخست وزیر انگلیس که در نخستین سفر خارجی به اسکاتلند رفته، با اعتراض مخالفان مواجه و " هو "شد.

معترضان در مقابل دفتر " نیکلا استورجن " در ادینبورگ، مخالفت خود را با برگزیت اعلام کردند. نیکلا "استورجن " هم با تهدید برگزاری همه پرسی، به جانسون گفته: پارلمان اسکاتلند می‌تواند در ماه‌های آینده به ترک انگلیس رای دهد.
در حالیکه اروپا مذاکرات مجدد درباره برگزیت را رد کرده، سخنگوی نخست وزیر انگلیس گفت: " بوریس جانسون " در انتظار توافق سران اروپا برای از سرگیری مذاکرات برگزیت است. "دومینیک راب " وزیر امور خارجه انگلیس هم گفت: توافق با اتحادیه اروپا را خواستار است، اما این اتحادیه باید موضع خود را تغییر دهد، در غیر اینصورت لندن برای برگزیت بدون توافق آماده می‌شود.
همزمان شرکت خودروسازی پژو فرانسه اعلام کرد: اگر انگلیس بدون انعقاد توافق با اتحادیه اروپا از این اتحادیه خارج شود، کارخانه خود را در انگلیس خواهد بست.
خبر دیگر اینکه رویکرد دولت جدید انگلیس مبنی برخروج بدون توافق از اتحادیه اروپا ارزش پوند را کاهش داد. به نحوی که ارزش هر پوند به ۱.۲۳ دلار رسید که پایین‌ترین میزان در ۲۸ ماه اخیر است. کارشناسان بار‌ها درباره پیامد‌های اقتصادی خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا هشدار دادند و ان را خسارت بارترین انتخاب ارزیابی می‌کنند.

برچسب ها: جانسون ، هو ، اسکاتلند
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °