نجات جوانان وظیفه ملی است

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:33 - پنجشنبه 15 خرداد 1399
کد خبر : ۷۱۶۷۳۶
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۷
رئیس جمهور گفت: نجات جامعه و جوانان از معضل اعتیاد، وظیفه‌ای ملی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حسن روحانی در نشست ستاد مبارزه با مواد مخدر، جمع‌آوری، درمان، آموزش و اشتغال معتادان پس از بازپروری را از اولویت‌های ستاد برشمرد و گفت: بیکاری معتادان پس از بازپروری، زمینه را برای اعتیاد دوباره فراهم می‌کند و باید برای اشتغال آن‌ها چاره اندیشی کرد.
 
رئیس جمهور تصریح کرد: با ابلاغ نظر صریح رهبر معظم انقلاب به قضات درخصوص مصادره اموال و دارایی‌های قاچاقچیان حرفه‌ای، شاهد تحول خوبی خواهیم بود.
 
  حسن روحانی با تاکید بر نقش موثر صدا و سیما در آگاه سازی جامعه گفت: فضای مجازی، مراجع اجتماعی و آموزش و پرورش هم باید در این زمینه نقش آفرینی کنند.

او با اشاره به کشت احتمالی برخی مواد مخدر در اراضی کشاورزی، از وزارت جهاد کشاورزی خواست در این زمینه با ستاد مبارزه با مواد مخدر همکاری کند.
 
رئیس جمهور همچنین از ستاد خواست با همکاری وزارت امور خارجه، سفرای کشورمان را از اقدامات انجام شده آگاه کند تا آن‌ها نیز در کشور‌های مبدا و مقصد مواد مخدر، پای کار بیایند. دکتر بر ضرورت برخورد ویژه با باند‌های قاچاق مواد مخدر نیز تاکید کرد.

رئیس جمهور همچنین با بیان اینکه تکدی‌گری به فرهنگ و هویت ملی ما ضربه می‌زند، گفت: متکدیان و تشکیلات آن‌ها نیز باید با اقدام نیروی انتظامی و همکاری شهرداری‌ها و بهزیستی از سطح شهر‌ها جمع‌آوری شوند.

در نشست ستاد مبارزه با مواد مخدر، طرح «یاری‌گران زندگی» با محور اقدامات پیشگیرانه اعتیاد با کمک آموزش و پرورش و خانواده‌ها تصویب شد.
استمرار جمع‌آوری معتادان متجاهر و رفع مشکلات درمانی معتادان از مصوبات دیگر این نشست بود.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۴°    ۳۷°