صعود 4 پله ای شاخص نوآوری ایران در جهان

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:12 - پنجشنبه 14 فروردين 1399
کد خبر : ۷۱۶۷۵۴
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۶
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از بهبود ۴ رتبه‌ای شاخص نوآوری ایران در سطح جهانی، در سال گذشته خبرداد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سورنا ستاری در بازدید از مرکز نوآوری غرب مازندران واقع در نوشهر با بیان اینکه این فرصت پیش آمد که سفری به غرب استان مازندران داشته باشیم، اظهار کرد: سفر‌هایی که عمدتا داریم به مراکز استان‌هاست و کمتر پیش می‌آید به نقطه‌ای از استان برویم.

وی با بیان اینکه مازندران، استان مهمی از لحاظ نیروی انسانی و ظرفیت‌های طبیعی و جاذبه‌های گردشگری است، افزود:، باید بتوانیم این جاذبه‌های استان را با امور دانش‌بنیان تقویت کنیم تا نیروی انسانی آن نقش موثرتری داشته باشد.

وی با بیان اینکه شاخص نوآوری کشور با چهار رتبه بهبود یافته است، گفت: شاخص نوآوری به وضعیت اقتصادی برمی‌گردد، ولی با این وجود چهار رتبه بهبود یافته رشد داشتیم که از ابتدای فعالیت دولت تاکنون صورت گرفته است.

ستاری اضافه کرد: در چهار ماه اول امسال توسعه و پیشرفت را هم در بخش تعداد و هم فروش شرکت‌ها داشته‌ایم.
 

سورنا ستاری در دومین بخش از سفر یک روزه‌ای که به شهرستان‌های غرب استان مازندران داشت، ضمن بازدید از تازه‌ترین دستاورد‌های دانش‌بنیان فعالان کارخانه سلمان، با بیان این‌که رونق تولید به کمک تزریق نوآوری‌های فعالان زیست‌بوم کارآفرینی و نوآوری به بدنه صنعت صورت می‌گیرد، ادامه داد: رونق تولید دانش‌بنیان، اصلی‌ترین اولویت سال جاری فعالان زیست‌بوم کارآفرینی و نوآوری است. این راه با تزریق نوآوری کسب و کار‌های دانش‌بنیان و استارتاپی به صنایع، تعامل دانشگاه‌ها و جوانان خلاق با صنعت هموار می‌شود.

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور همچنین از تأمین نیاز‌های فناورانه تحریمی به کمک فعالان زیست‌بوم نوآوری و کارآفرینی گفت و ادامه داد: یکی دیگر از مزیت‌های میدان‌دادن به کسب و کار‌های دانش‌بنیان و استارتاپی، تأمین محصولات و خدمات دانش‌بنیانی است که محدودیت‌ها و تحریم‌ها دست یافتن به آن‌ها را دشوار کرده بود.

ستاری اجرایی شدن قانون حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در سال‌های اخیر را یکی از گام‌های جدی برای رونق این زیست‌بوم عنوان و تصریح کرد: نتیجه اعتماد به خلاقیت و نوآوری‌های جوانان، با درخشش بیش از ۴هزار و پانصد شرکت دانش‌بنیان و بیش از ۶هزار استارتاپ که نیازی مهم و فناورانه تولید می‌کنند یا با ارائه خدمتی نوآورانه، راه تازه‌ای پیش روی جامعه می‌گشایند، نمایان شده، طوری‌که فروش سال گذشته این شرکت‌ها بیش از ۹۰هزار میلیارد تومان بود؛ این میزان فروش قطعا در سال جاری نیز افزایش خواهد داشت.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۸°    ۱۸°