طعم شکست برای جانسون

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:41 - چهارشنبه 18 تير 1399
کد خبر : ۷۱۷۰۵۹
تاریخ انتشار : جمعه ۱۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۷
با پیروزی لیبرال دموکرات ها در انتخابات میان دوره ای مجلس انگلیس در حوزه انتخابی ولز، بوریس جانسون نخست وزیر جدید این کشور در نخستین آزمون سیاسی خود با شکست مواجه شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
لیبرال دموکرات‌ها از مخالفان سرسخت برگزیت هستند. با از دست رفتن کرسی این حوزه، حزب حاکم فقط با یک کرسی، اکثریت را در پارلمان خواهد داشت. این حالت، اکثریتی بسیار شکننده است و اگر حتی دو نفر از نمایندگان حزب حاکم محافظه کار یا حزب اتحادگرای دموکراتیک ایرلند شمالی که با حزب حاکم، اکثریت را حفظ کرده، با لایحه دولت مخالفت کنند، آن لایحه در تصویب ناکام خواهد ماند.
خبر دیگر از انگلیس اینکه ارزش پوند این کشور در برابر دیگر ارز‌ها، به کمترین میزان در ۳۱ ماه گذشته رسید. این اتفاق پس از آن روی داد که نخست وزیر جدید انگلیس، دیروز گفت: لندن حتی بدون دستیابی به توافق با مقامات اتحادیه اروپا، تا ۳۱ اکتبر، حدود ۹۰ روز دیگر، از این اتحادیه خارج خواهد شد.
در پی این موضع بوریس جانسون؛ رئیس بانک مرکزی انگلیس با هشدار درباره مخاطرات خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا، گفت: ارزش برابری پوند بازهم کاهش می‌یابد و اقتصاد کشور احتمالا دچار رکود می‌شود.
برچسب ها: جانسون ، شکست ، انتخابات
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۶°