49 زخمی در شصت و نهمین جمعه راهپیمایی "حق بازگشت"

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:27 - يکشنبه 10 فروردين 1399
کد خبر : ۷۱۷۰۸۹
تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۰
دستکم 49 فلسطینی در شصت و نهمین جمعه راهپیمایی بزرگ "حق بازگشت" در باریکه غزه زخمی شدند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

راهپیمایی "حق بازگشت" روز جمعه با عنوان "همبستگی با اهالی وادی الحمص" برگزار شد.

نظامیان رژیم صهیونیستی در جریان سرکوب تظاهرکنندگان فلسطینی علاوه بر شلیک گلوله جنگی، از گازهای اشک آور و سمی استفاده کردند.

وزارت بهداشت فلسطین با اشاره به زخمی شدن دستکم 49 فلسطینی در راهپیمایی این هفته، افزود: در میان مجروحان 2 خبرنگار از جمله خبرنگار خبرگزاری چینی"شینهوا"  وجود دارد.

راهپیمایی مسالمت‌آمیز "حق بازگشت" از 30 مارس 2018 به مناسبت "روز زمین" در باریکه غزه آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

از 30 مارس 2018 تاکنون، بیش از 310 فلسطینی در این راهپیمایی به ضرب گلوله‌ نظامیان اسرائیلی شهید و دستکم 31 هزار نفر زخمی شده اند.

بسیاری از کشورها از جمله جمهوری اسلامی ایران و همچنین سازمان های بین المللی تاکنون، این جنایات صهیونیست ها را محکوم کرده اند.

راهپیمایی فلسطینیان در سالگرد روز زمین یادآور تصمیم رژیم صهیونیستی در زمینه مصادره اراضی فلسطینیان در 30 مارس سال 1976 است  که هر ساله برگزار می‌شود. 

رژیم اسرائیل با مصادره اراضی فلسطینی ها و احداث شهرک‌های صهیونیست‌ نشین در آن درصدد تغییر ساختار جغرافیایی مناطق فلسطینی و چهره‌ای صهیونیستی دادن به این مناطق است تا سلطه‌جویی‌هایش را در مناطق فلسطینی تثبیت کند.

همچنین نیروهای مقاومت فلسطین یک فروند پهپاد صهیونیستی را عصر جمعه در شمال غزه سرنگون کردند. ارتش رژیم صهیونیستی این خبر را تائید کرد.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۸°    ۱۲°