معرفی نامزدهای جایزه آکادمی «سینما سینما»

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
02:27 - جمعه 02 اسفند 1398
کد خبر : ۷۱۷۱۵۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۷
اسامي نامزدهاي هشتگانه دومين دوره جايزه آكادمي« سينماسينما » اعلام شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

به نقل از روابط عمومي سينماسينما، نامزدهاي دريافت اين جايزه در 8 رشته اعلام شدند و در بخش فيلمهاي سينمايي، دو فيلم «مغزهاي كوچك زنگ زده» و «عصباني نيستم» با 5 عنوان نامزدي و «آشغال هاي دوست داشتني» و «خوك» با 4 عنوان نامزدي، صدر نشين هستند.
درساژ، شعله ور، بمب يك عاشقانه، عرق سرد، تنگه ابوقريب و شماره 17 سهيلا، با 3 عنوان نامزدي در رده بعدي قرار دارند.
نامزدها با راي 86 سينماگر، منتقد و كارشناس عضو اين آكادمي انتخاب شدهاند و برندگان در مراسم پاياني آكادمي در روز 19 مرداد معرفي خواهند شد.
اسامي نامزدهاي دومين دوره جايزه آكادمي سينماسينما به ترتيب الفبا به اين شرح است:

* بهترين فيلم:
آشغال هاي دوست داشتني(به تهيه كنندگي محسن اميريوسفي)
بمب؛ يك عاشقانه(محسن رسولف)
تنگه ابوقريب(سعيد ملكان)
خوك(ماني حقيقي)
سرو زير آب(سيد حامد حسيني)
شعلهور(محمدرضا شفيعي)
عصباني نيستم(رضا درميشيان)
مغزهاي كوچك زنگ زده(سعيد سعدي)

* بهترين كارگردان:
محسن اميريوسفي (آشغال هاي دوست داشتني)
محمدعلي باشه آهنگر(سرو زير آب)
بهرام توكلي(تنگه ابوقريب)
ماني حقيقي(خوك)
رضا درميشيان(عصباني نيستم)
هومن سيدي(مغزهاي كوچك زنگ زده)
پيمان معادي(بمب؛ يك عاشقانه)
حميد نعمتالله(شعله ور)

* بهترين فيلمنامه نويس:
محسن اميريوسفي(آشغالهاي دوست داشتني)
ماني حقيقي(خوك)
رضا درميشيان(عصباني نيستم)
حامد رجبي(درساژ)
هومن سيدي(مغزهاي كوچك زنگ زده)
محمود غفاري(شماره 17 سهيلا)
پيمان معادي(بمب؛ يك عاشقانه)
حميد نعمتالله و هادي مقدم دوست(شعله ور)

* بهترين بازيگر زن:
سارا بهرامي(داركوب)
زهرا داودنژاد(شماره 17 سهيلا)
سحر دولتشاهي(عرق سرد)
باران كوثري(عرق سرد)
باران كوثري(عصباني نيستم)
نگار مقدم(درساژ)
شبنم مقدمي(خجالت نكش)
مهتاب نصيرپور(آستيگمات)
شيرين يزدانبخش(آشغالهاي دوست داشتني)

* بهترين بازيگر مرد:
فرهاد اصلاني(مغزهاي كوچك زنگ زده)
امير جديدي(عرق سرد)
امير جديدي(هت تريك)
امين حيايي(شعله ور)
جواد عزتي(تنگه ابوقريب)
نويد محمدزاده(عصباني نيستم)
نويد محمدزاده(مغزهاي كوچك زنگ زده)
حسن معجوني(خوك)
علي مصفا(گرگ بازي)

* بهترين فيلمساز اول:
پويا بادكوبه(درساژ)
محمود غفاري(شماره 17 سهيلا)
پوريا كاكاوند(گلدن تايم)
عباس نظامدوست(گرگ بازي)
كاظم ملايي(كوپال)

* بهترين فيلم مستند:
اسرار درياچه(آرمان ايثاريان)
اكسدوس(بهمن كيارستمي)
بهارستان، خانه ملت(بابك بهداد)
پرسپوليس، شيكاگو(ارد عطارپور)
خاتمه(مهدي و هادي زارعي)
خرامان(آرش اسحاقي)
فرياد رو به باد(سياوش جمالي و عطا مهراد)

* بهترين فيلم كوتاه
بچه خور(محمد كارت)
تشريح(سياوش شهابي)
تو هنوز اينجايي(كتايون پرمر و محمد روحبخش)
درياي تلخ(فاطمه احمدي)
گسل(سهيل اميرشريفي)
ماچ سينمايي(كريم لك زاده)
مثل بچه آدم(ارين وزير دفتري)

مراسم پاياني دومين دوره جايزه آكادمي «سينماسينما» به دبيري كيوان كثيريان و رياست كيانوش عياري 19 مرداد در هتل انقلاب تهران برگزار ميشود.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۳°