رشد سرمایه گذاری صنعتی در کشور

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:10 - جمعه 09 خرداد 1399
کد خبر : ۷۱۷۱۸۳
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۰
معاون برنامه ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی: به رغم تحریم‌های ظالمانه و مشکلات، استقبال از سرمایه گذاری صنعتی رشد داشته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

محمدعلی عزیزمحمدی در برنامه گفتگوی 18:30 شبکه خبر افزود: ظرف همین 4 ماه امسال 783 واحد صنعتی جدید راه اندازی شده و موفق به اخذ پروانه بهره برداری شده اند. 

او گفت: شاخص واگذاری زمین برای واحدهای صنعتی، معیار مناسبی است که رشد سرمایه گذاری صنعتی را نشان می دهد و این شاخص در سال 97 نسبت به 96،  62 درصد رشد داشته است. 

رشد سرمایه گذاری صنعتی در کشور

عزیز محمدی تحریم را فرصتی برای رونق تولید داخل دانست و گفت: در همین ایام تحریم به حمد الله،  44 هزار واحد صنعتی موفق به اخد مجوز شده اند و 500 واحد از همین ها شناسایی شده اند که قابلت دارند دانش بنیان شوند. 

معاون برنامه ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی درباره اعطای تسهیلات به واحدهای صنعتی خسارت دیده از سیل هم گفت: 4500 میلیارد ریال تسهیلات به صنایعی که در 13 استان سیلزده آسیب دیده اند اختصاص یافته است که بر اساس برآوردها و اولویت ها اعطا می شود. 

هاشمی رئیس هیئت مدیره شهرک صنعتی عباس آباد نیز گفت: با وجود اقدامات خوبی که برای صنایع کوچک و شهرک های صنعتی انجام گرفته، در بخش زیرساخت ها مشکلات عدیده داریم.

او افزود: در شهرک صنعتی عباس آباد بحران آب داریم و از ساعت 11 صبح آب قطع می شود و اگر اقدامات به موقع انجام شود ما این همه در فشار قرار نمی گیریم. 

هاشمی با اشاره به تلاش صنایع کوچک و تولیدکنندگان برای افزایش تولید گفت: با وجود این همه مشکل باورتان می شود ترافیک شهرک صنعتی تا 7 و 8 شب کشیده شده با کمبود کارگر روبرو شده ایم. 

او با انتقاد از اخذ مالیات بر ارزش افزوده از تولیدکنندگان و صنایع کوچک گفت: این یک معضل بزرگی است که باآن دست به گریبانیم. 

رشد سرمایه گذاری صنعتی در کشور

عزیز محمدی در پاسخ به آقای هاشمی درباره مالیات بر ارزش افزوده گفت: درست است و لایحه مالیات بر ارزش افزوده به مجلس رفته، البته ما گفتیم که حداقل فعلا از همین ناحیه ارزش افزوده مبلغی را برای تسریع در ساخت زیرساخت های شهرک های صنعتی اختصاص دهند.

او درباره مشکل زیرساخت های شهرک های صنعتی هم گفت: تمام تلاش این است که مشکلات در اسرع وقت مرتفع شود. 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲°    ۳۵°