یگان ویژه؛ پشتوانه محکم ایران در منطقه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:30 - سه‌شنبه 21 مرداد 1399
کد خبر : ۷۱۷۲۰۸
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۵
فرمانده نیروی انتظامی اعلام کرد: آمادگی بسیار بالای نیرو‌های یگان ویژه، پشتوانه محکمی برای ایران در منطقه است و افتخار می‌کنیم که چنین نیرویی در ناجا داریم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سردار حسین اشتری در کارگاه مدیریت بحران فرماندهان یگان‌های ویژه سراسر کشور با اشاره به اینکه حفظ نظام از واجبات است، گفت: وظیفه خطیری که نیروی انتظامی بر عهده دارد، حفظ نظام و ایجاد امنیت و آرامش در جامعه است که بحمدالله در این راه با هوشمندی و اقتدار عمل کرده است.

وی افزود: نیروی انتظامی به عنوان یکی از ارکان اصلی تأمین امنیت داخلی، برای ارتقاء شاخص‌های امنیتی جامعه به واحد‌های عملیاتی چابک نیاز دارد که بتواند با تحرک بالا پشتیبانی بموقع را از پلیس‌های تخصصی انجام دهد و در حال حاضر یگان ویژه این مسئولیت را بر عهده دارد.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به حوادث دی ماه سال ۹۶ و با بیان اینکه ملت ایران در این حوادث با خلق حماسه‌ای تاریخی میثاقی دوباره با رهبر فرزانه انقلاب بستند، گفت: ملت غیور و ولایی ایران با حضور بموقع در صحنه از ارزش‌های اسلامی و انقلابی و خون شهدا پاسداری کرده و نشان دادند تا آخرین قطره خون خود از همه دستاورد‌های نظام دفاع خواهند کرد؛ خلق این حماسه عظیم از سوی مردم و حضور مقتدرانه ماموران نیروی انتظامی در کنار مردم، نتیجه هوشیاری، بصیرت و ولایت مداری آنهاست.

سردار اشتری حفظ آمادگی، هوشیاری و انسجام را لازمه مقابله با تهدید دشمنان داخلی و خارجی بیان کرد و افزود: کسب آمادگی لازم و حصول توانمندی آموزشی و معنوی به عنوان یک مولفه حیاتی و اثرگذار در انجام مطلوب وظایف در حوزه برقراری نظم و امنیت جامعه، باید سرلوحه امور و ماموریت‌ها قرار گیرد چرا که کارآمدی و روزآمدی به عنوان یک اصل در تامین نظم و امنیت جامعه مورد تاکید و جزو سیاست‌هاست.

وی با اشاره به تهدید‌های همیشگی استکبار جهانی علیه ایران اسلامی و با بیان اینکه حاکمیت ملی نیازمند اقتدار در حوزه‌های نظامی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی است، گفت: رمز ایستادگی در مقابل دشمن، بصیرت و آمادگی است؛ راه مبارزه با آمریکا و دشمنان انقلاب و نظام، مقاومت فعال، ایستادگی و خروج از انفعال است البته بسیاری از مسئولان و آحاد مردم فهیم و دلسوز انقلاب با بصیرت و هوشیاری این موضوع را به درستی درک کرده اند و مقتدرانه در مقابل دشمنان ایستاده اند.

سردار اشتری افزود: امروزه اگر اتفاقی درکشور رخ نمی‌دهد به معنی آن نیست که دشمنان دست از توطئه افکنی کشیده اند بلکه نمی‌توانند و به دنبال فرصتی هستند که می‌خواهند با نفوذ خود به نظام و انقلاب ضربه وارد کنند، اما غافل از آنکه عنایت خاصه خداوند متعال و توجهات حضرت، ولی عصر (عج) و هوشیاری و بصیرت مردم در پشت این انقلاب است.

وی، اشراف اطلاعاتی و جغرافیایی را از اصول مدیریت و فرماندهی برشمرد و گفت: یگان ویژه چشم تیزبین و بدون خطای ناجا در تاریکی بحران هاست و هر قدمی که ماموران ناجا با درایت و شجاعت در مأموریت‌ها به جلو برمی دارند، گام روشن و استواری در استحکام بنیه امنیتی کشور است.

مقام عالی انتظامی با اشاره به اینکه در برابر تهدید دشمن، تاکتیک‌های لازم طراحی و پیش بینی شده است، افزود: تهدید‌های دشمن بیانگر عظمت و بزرگی ملت ایران است، دشمنان بدانند که با این روش به جایی نخواهند رسید، اما با توجه به هوشیاری نیرو‌های نظامی و انتظامی برای مقابله با نوع تهدید‌های آنها، تاکتیک‌های لازم را طراحی و پیش بینی کرده ایم و اگر چنانچه خطایی از سوی دشمن رخ دهد بدون هیچ درنگی از آن‌ها استفاده خواهیم کرد، همانگونه که همه دنیا شاهد بودند که چه طور پهپاد پیشرفته آمریکایی در خلیج فارس ساقط شد.

وی بصیرت و پیروی از، ولی فقیه را مهم‌ترین راهکار برای مقابله با فتنه‌گران دانست و گفت: مردم ما در این آزمایش‌ها، سرفراز بیرون آمده و پاسخ دشمن را قاطعانه داده اند.

سردار اشتری یگان ویژه را یگانی آماده و هوشمند خواند و افزود: آمادگی بسیار بالای نیرو‌های یگان ویژه، پشتوانه محکمی برای جمهوری اسلامی ایران در منطقه است و افتخار می‌کنیم که چنین نیرویی در ناجا داریم.

وی امنیت را مهم‌ترین اصل در مدیریت بحران‌ها برشمرد و گفت: کارکنان یگان ویژه برای تحمل شرایط سخت و حفظ آمادگی در اجرای ماموریت و عملیات‌های متنوع، آموزش‌های تخصصی و پیشرفته‌ای دیده اند و به همین دلیل تاکنون این یگان توانسته است در کنترل اغتشاش‌ها و مقابله با تحرکات ضد امنیتی از تمامی آزمون‌ها و میدان‌ها سربلند بیرون بیاید.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۴°    ۳۸°