برقراری عدالت اجتماعی برای دانش آموزان از مصادیق سند تحول است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:26 - شنبه 09 اسفند 1399
کد خبر : ۷۱۷۲۴۲
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۱
سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: اجرای سند تحول بنیادین، اولویت وزارت آموزش و پرورش و ایجاد عدالت اجتماعی برای دانش آموزان سراسر کشور نیز از مصادیق اجرای این سند است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سیدجواد حسینی در مراسم آغاز بیستمین اردوی کشوری دانش آموزان عشایرسرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: تربیت و تعلیم تمام ساعتی دانش آموزان از مصادیق اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است که اردو‌های جهادی دانش آموزان از این برنامه‌ها به شمار می‌رود.

وی گفت: ایجاد عدالت اجتماعی برای دانش آموزان سراسر کشور نیز از مصادیق اجرای این سند است.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: کشور ما دارای اقوام مختلف است و همه با سلامت کنار هم زندگی می‌کنند؛ پس باید خدمات بین همه عادلانه تقسیم شود که آموزش و پرورش دنبال آن است و رسیدگی به دانش آموزان مناطق مرزی، روستایی و عشایر کشور از مصادیق آن به شمار می‌رود.

سیدجواد حسینی با بیان این که ۳۰ درصد دانش آموزان کشور در مناطق محروم هستند افزود: آموزش و پرورش طرح دانش آموزان لازم توجه، مناطق لازم توجه و استان‌های لازم توجه را آغاز کرده تا این طرح‌ها را با عنوان دانش آموزان، مناطق و استان‌های قابل توجه اجرایی کند.

وی افزود: در برنامه ششم توسعه قرار است مدارس همه شهر‌های زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت، همه روستا‌ها و مناطق حاشیه نشین هوشمند سازی شود و زیر مجموعه طرح شیکه ملی دیجیتال قرار گیرد.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: هم اکنون ۷۷ هزار مدرسه در کشور هوشمند سازی شده است و به ازای هر ۱۰۰ دانش آموز ۷ رایانه در مدارس وجود دارد که بایداین هوشمند سازی برای همه دانش آموزان کشوراجرایی شود.

سیدجواد حسینی با اشار به راه اندازی شبکه دیجیتال ویزه مدارس افزود: همه مدارس باید از طریق این شبکه به هم مرتبط شوند.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: اول مهر جشن مدارس خشتی برگزار می‌شود و قرار است دانشگاه فرهنگیان عشایر کشور هم ایجاد شود.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۱۰°