پرداخت نیمی از کمک های دولتی به استان های سیل زده
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:42 - دوشنبه 20 مرداد 1399
کد خبر : ۷۱۷۳۱۲
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۰
مدیرکل مدیریت بحران و کاهش مخاطرات وزارت جهاد کشاورزی گفت: از ۲۷۰۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض مصوبه دولت، تاکنون ۵۰ درصد در اختیار استان‌ها قرار گرفته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سیدمحمد موسوی افزود: نزدیک به ۳۰۰ هزار پرونده اخذ خسارت به کشاورزان، وصول شده که تاکنون ۲۷ هزار پرونده با ۲۲۷ میلیارد تومان به مرحله پرداخت رسیده است.
 
عملکردها و مشکلات در مناطق سیل زده
او افزود: ۷۰ هزار پرونده ازطریق سازمان جهاد کشاورزی استان‌ها به بانک‌های عامل معرفی شده که تاکنون ۴۲۰۰ پرونده با ۵۰ میلیارد تومان پرداخت شده و مابقی دستورالعمل‌ها و شیوه نامه‌ها به بانک‌ها ابلاغ شده که به مرور پرداخت خواهد شد.

کلیه پرونده‌ها که از طریق کمیته‌های تخصصی و دستور العمل وزارت جهاد کشاروزی با هماهنگی وزارت کشور ابلاغ شده در صورت تصویب در کارگروه استانی به پرداخت خواهد رسید.

وی با بیان اینکه ۱۳۶ میلیارد تومان از ۲۷۲ میلیارد تومان تسهیلات در نظر گرفته شده برای استان گلستان تامین اعتبار شده افزود: ۲۵۳ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه با سود ۴ درصد در اختیار استان قرار گفته است.

او گفت: مشکل اساسی ما در جذب است که با همراهی و هماهنگی استانداری گلستان درحال پیگیری است.

موسوی گفت: در استان خوزستان بررسی‌ها برای ۲۲ هزار پرونده انجام شده است و آماده پراخت است.

۵۰ درصد از ۹۰۶ میلیارد تومان تسهیلات بلاعوض در اختیار استانداری خوزستان قرار گرفته است که تا 2 ماه آینده پرداخت‌ها در این استان خاتمه می‌یابد.

بیشتر خسارت سیل مربوط به زیرساخت‌ها بوده که بر اساس بررسی در وزارت کشور و مشارکت سازمان برنامه و بودجه اطلاعات در سامانه سجاد جمع آوری شده است.


حیدر مطاعی معاون سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای دیگر مهمان برنامه گفت: در سیل اخیر حدود ۱۵ هزار کیلومتر از راه‌ها آسیب دیده و نزدیک به ۷۸۰۰ پل و ابنیه نیز تخریب و یا آسیب دیدند که تمام امکانات راه سازی و شهرسازی و دستگاه‌های نظامی و انتظامی با هم دست به کار شدند و کار بازسازی‌ها را انجام می‌دهند.

عملکردها و مشکلات در مناطق سیل زده
 
 مطاعی گفت: هزار و صد میلیارد تومان ابلاغ اعتبار شده است و ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته ایم.

او افزود: ۲۳۵ میلیارد تومان برای مرمت و بازسازی حدود ۲ هزار کیلومتر از راه‌های آسیب دیده استان خوزستان اختصاص یافته است.

مطاعی با اشاره به اولویت بازسازی راه های شریانی در استان لرستان،گفت: از روز گذشته روکش آسفالت راه‌های این استان آغاز شده است.

هادی حق‌شناس استاندار گلستان در ارتباط تصویری گفت: در سیل اخیر ۳۰۰ کیلومتر از راههای استان و ۵۸۷ ابنیه آسیب جدی دیده بود، اما اکنون راه‌ها باز است. در ۵۴ نقطه آسفالت و زیرسازی انجام شده است و در ۲۰ نقطه هم تا پایان هفته آسفالت و زیرسازی‌ها به پایان می‌رسد.
عملکردها و مشکلات در مناطق سیل زده
 
او افزود: در بخش راه مشکل اساسی نداریم و ۱۱۰ میلیارد تومان از منابع داخلی تامین اعتبار شده است. از ۵۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده ۲۰ میلیارد تومان مربوط به استان گلستان بوده که به کشاورزان پرداخت شده است.

در بخش کشاورزی ۶۱۰ میلیارد تومان و در بخش راه ۳۷۰ میلیارد تومان از سیل آسیب دیده است.

در بخش عمرانی مجموعا ۸۷۲ میلیارد تومان تامین اعتبار و پرداخت شده است.

او افزود: در بخش کشاورزی، راه، آب و برق، حجم خسارت‌ها هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان است و در بخش زیرساخت‌ها تقریبا نیمی از اعتبارات تامین و پرداخت شده است.
عملکردها و مشکلات در مناطق سیل زده
 
فاضل عبیات معاون عمرانی استاندار خوزستان در ارتباط تصویری گفت: ۲۱۳ هزار هکتار از مزارع مردم در سیل خسارت دید که ۹۲۶ میلیارد تومان اعتبار برای جبران خسارت در نظر گرفته شد.

او افزود: وقفه‌ای در پرداخت خسارت به کشاورزان انجام شد اما با توجه به اینکه ارزیابی‌ها در خوزستان تطابق ۱۰۰ درصدی با پژوهشگاه فضایی دارد تمام مشکلات مرتفع شده است.

 مشکلاتی که در ارتباط با بانک‌ها بود مرتفع شده است.  وی افزود:۹۱۰ میلیارد تومان تسهیلات برای پرداخت به کشاورزان درنظر گرفته شده است که با رفع مشکلات مربوط به بانکها، پرداخت تسهیلات به ۱۳۰۰ پرونده آغاز خواهد شد.

عبیات گفت: ۲۵۰ میلیارد تومان برای ترمیم، زیرسازی و روسازی ۲ هزار و صد کیلومتر از راه‌های تحت تاثیر سیلاب در نظر گرفته شده است.

او افزود: یکی از دغدغه‌های اساسی در خوزستان سیل بند‌های جناحی است که باید ۶۰۰ کیلومتر سیل بند ایجاد شود.
عملکردها و مشکلات در مناطق سیل زده
 
گودرز امیری معاون عمرانی استاندار لرستان گفت: از هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان خسارت ۷۰۰ میلیارد مربوط به زیرساخت‌ها و ۸۰۰ میلیارد تومان مربوط به باغات و کشاورزی، دام و اراضی زراعی است که با مساعدت دولت ۲۷۰ میلیارد تومان تسهیلات و ۲۹۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض در نظر گرفته شده است که ۱۴۵ میلیارد تومان آن در مرحله اول تخصیص داده شد.

۲۳ هزار متقاضی شناسایی که از این تعداد ۱۵ هزار به تائید کمیته شهرستانی رسیده است. به دلیل فرایند طولانی تاکنون توانتسه ایم ۳۱۰۰ پرونده را تائید نهایی کنیم که تمامی به بانک‌ها معرفی شده اند. از این تعداد ۵ میلیارد تومان به ۲۳۰۰ پرونده پرداخت شده و ۲۳۱۰ پرونده نیز انعقاد قرارداد شده است همچنین ۱۴۷۰ پرونده پرداخت بلاعوض تا مبلغ ۵.۵ میلیارد تومان داشته ایم.

امیری گفت: ۲۵۰۰ کیلومتر جاده‌های استان در سیل آسیب دید که خوشبختانه در همه راه‌ها ارتباط برقرار شده است.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۴°    ۳۷°