جزئیات ساماندهی بافت های صنعتی تهران

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:57 - دوشنبه 07 بهمن 1398
کد خبر : ۷۱۷۳۳۸
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۴
مدیرعامل شهرک های صنعتی تهران گفت: 47 بافت صنعتی در تهران، با اشتغال 170 هزار نفر و استقرار 27 هزار واحد صنعتی، کارگاهی و صنفی در شهرستان های استان تهران پراکنده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
پرنیان، در برنامه روی خط خبر شبکه خبر با بیان اینکه برای بافت‌های صنعتی فعلا مجوزی صادر نشده است  افزود: عمدتا این بافت های صنعتی، در ۱۱ شهرستان استان تهران از جمله رباط کریم، قدس، اسلامشهر، ری، بهارستان، شهریار، قرچک، ملارد، پردیس پراکنده اند. 

مدیر عامل شهرک‌های صنعتی استان تهران، گفت: این بافت های صنعتی از ۴۰ الی ۵۰ سال گذشته رفته رفته شروع به گسترش و این واحد‌ها مستقر و سکونت گاه ها به این بافت‌ ها نزدیک و مجتمع‌ های عظیم صنعتی، صنفی و تولیدی شکل گرفت که کلیات این بافت‌های صنعتی مجوز ندارند.

مدیر عامل شهرک های صنعتی تهران افزود: برخی از این واحد های صنعتی دارای پروانه یا بدون پروانه بهره برداری و بسیاری هم بدون پروانه اند که درحال فعالیت اند  و اشتغال قابل توجهی در این بافت‌ها دیده می‌شود؛ که به نیابت از دولت در حال ساماندهی اند.

وی در ادامه افزود: ۸ نوع از این بافت های صنعتی در سال‌های گذشته ساماندهی و ۴۷ بافت دیگر  هم با دستور استاندار تهران جمع بندی، پیگیری و پالایش و اطلاعات آن به هیئت دولت اعلام و در کارگروه فرعی در حال بررسی است که  امسال شناسنامه دار و به ان‌ها مجوز، و ساماندهی شوند.

پرنیان از  مزیت‌های شهرک‌های صنعتی، ورود نکردن  نهاد های غیر مرتبط با تولید، مشخص شدن محدوده شهرک ها، تشکیل هیئت مدیره، زنجیره تولید و زنجیره ارزش نام برد و افزود: در این بافت های صنعتی برنامه‌های حمایتی صنایع کوچک اجرایی و  اشتغال به رسمیت قانونی  و صادرات و تولیدات این بافت‌های صنعتی افزایش می یابد.

مدیر عامل شهرک های صنعتی تهران گفت: پیش بینی می‌شود، امسال اشتغال در شهرک‌های صنعتی دولتی و خصوصی با تکمیل زیر ساخت ها، خصوصا در حوزه آب و برق طی 2 سال آینده ظرفیت اشتغال بدون سرمایه گذاری جدید تا ۲ برابر افزایش یعنی حدود ۳۰۰ هزار نفر اشتغال پایدار در استان تهران را افزایش دهیم.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱°    ۷°