تسهیلات اشتغال روستایی؛ از تصویب تا بازپرداخت

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:01 - پنجشنبه 14 فروردين 1399
کد خبر : ۷۱۷۳۵۵
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۹
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری از پرداخت تسهیلات ویژه با نرخ 4 تا 6 درصد خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 محمد امید در گفتگو با 18:30 از تفاهمنامه بین معاونت توسعه روستایی و بنیاد مستضعفان گفت و افزود: تسهیلات روستایی با نرخ سود 8 درصد برای گسترش اشتغال در روستاها پرداخت می شود که حدود 1800 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری افزود: همچنین تخصیص اعتبار دیگری به مبلغ 18 هزار میلیارد تومان با نرخ سود 6 و 4 درصد که از اعتبار صندوق توسعه ملی است که در سال 96 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است.

او افزود: تاکنون از این اعتبار نیز حدود 13 هزار میلیارد تومان به متقاضیان پرداخت شده است.

محمد امید با اذعان به اینکه تاکنون برای اشتغال در روستاها تسهیلات خاصی صورت نگرفته است، افزود: از طرحی که منجر به توسعه و اشتغال در روستاها حتی ساکنین شهرها استقبال می شود.

تسهیلات اشتغال روستایی؛ از تصویب تا بازپرداخت

او بابیان افزایش 25 درصدی رشد اقتصادی در روستاها گفت: در سال 97سبد اشتغال روستایی رشد نشان می دهد. در یک فرصت یکساله از سال 97تا به امروز حدود 150 هزار فرصت شغلی ایجاد شده است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری با اشاره به کاهش نرخ بیکاری روستایی افزود:با 2 درصد کاهش هم اکنون نرخ بیکاری روستایی حدود 6 درصد رسیده است.

امید با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در حمایت از اشتغال و رونق تولید به خصوص در روستاها گفت: در نظر گرفتن اعتبارات حاصل تاکید رهبر معظم، دولت و مجلس است. 

او به ویژگی های تسهیلات در نظر گرفته شده پرداخت و گفت: 45 درصد از اعتبارات باید به سمت و سوی بخش کشاورزی، 15 درصد به فعالیت های خدماتی از جمله استارت آپها، 10 درصد برای گردشگری و صنایع دستی اختصاص خواهد یافت.

محمد امید با بیان اینکه طرح های ارائه شده باید به تائید دستگاه اجرایی ذی ربط برسد، افزود: پرداخت تسهیلات روستایی سهل تر و راحت تر به روستائیان و کارآفرینان روستایی تعلق می گیرد. با هماهنگی انجام شده با 4 بانک عامل، اسناد ملکی روستایی یا املاک محل اجرای طرح می تواند بعنوان ضمانت پرداخت تسهیلات پذیرفته شود.

او گفت: از مجموع تسهیلات 18 هزار میلیارد تومانی اشتغال زایی روستایی در نظر گرفته شده سه دستگاه حمایتی سهمیه ویژه دارند.

امید افزود: حدود 3 هزار و 750 میلیارد تومان تسهیلات در نظر گرفته شده برای سه دستگاه حمایتی،  2 هزار و 500 میلیارد تومان سهمیه کمیته امداد امام، 500 میلیارد تومات سهمیه سازمان بهزیستی و مابقی سهمیه بنیاد شهید در نظر گرفته شده است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری درباره مقدار تسهیلات روستایی گفت:طرح های استانی تا 15 میلیارد تومان می تواند از تسهیلات استفاده کنند.

برچسب ها: اشتغال ، روستا
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۸°    ۱۸°